"גרמנו לישראל להיראות טוב. יש לה קישור חזק"

הקרב על הפלייאוף ("המשחק הגדול שלי כקפטן"), היריבה ("החלוצים שלכם מאיימים"), ההפסד בארץ ("מה אנחנו צריכים לשנות? הכל") ואוהדי ליברפול הישראלים. כשרגע האמת בסקוטלנד הולך ומתקרב, אנדי רוברטסון סיפר לערוץ הספורט: "יודעים מה צריך לעשות"

מוטי פשכצקי, שליח ערוץ הספורט לסקוטלנד
מוטי פשכצקי, שליח ערוץ הספורט לסקוטלנד  20.11.18 - 11:00
תחילת כתבה

הקריירה של אנדי רוברטסון עוד רחוקה מסיומה, אבל הערב (שלישי, 21:45) היא יכולה להגיע לרגע השיא שלה. כוכב נבחרת סקוטלנד ואחד המגינים השמאליים הטובים בעולם ינסה להוביל אותה לפלייאוף ליגת האומות על חשבון ישראל והוא יעשה את זה במקום שהוא מכיר מצוין: אצטדיון האמפדן פארק בגלזגו, בו הקפטן הסקוטי עשה את צעדיו הראשונים.

"זה כנראה המשחק הכי גדול שלי כקפטן", סיפר רוברטסון בראיון בלעדי לערוץ הספורט בעיצומן של ההכנות לרגע האמת. הרבה לפני שחרך הגנות בפרמייר-ליג והקפיץ את אוהדי ליברפול באנפילד, המגן עוד שיחק בהאמפדן פארק עם קווינס פארק הצנועה בליגה הרביעית בסקוטלנד, והערב הדרך הארוכה שעבר יכולה להגיע לשיא שלה.

"אנחנו יודעים מה אנחנו צריכים לעשות, כל השחקנים מוכנים ונקווה שנוכל לעשות את זה", סיפר רוברטסון לקראת המפגש עם ישראל. עם טירוף ותמיכה של כ-50 אלף אוהדים, המגן וחבריו מקווים לעבור את המכשול בכחול-לבן ולהתקרב לעבר הופעה סקוטית ראשונה ביורו מאז 1996, אבל בשביל שזה יקרה, הם צריכים להשכיח את ההפסד 2:1 בחיפה ולנצח את הנבחרת של אנדי הרצוג.

"מה צריך לשנות מהמשחק הראשון? במה שנוגע ליכולת - הכל", אמר רוברטסון שהודה: "לא היינו מספיק טובים. אנחנו רוצים להיות הרבה יותר טובים ולגרום לישראל יותר בעיות. אם נעשה את זה אז יש לי ביטחון שננצח".

באותו משחק בארץ רוברטסון שיחק בעמדה שונה מזו שבה הוא מתופקד בליברפול - באגף שמאל כחלק ממערך של שלושה בלמים, מה שלא ממש עבד לסקוטים בסופו של דבר. "מי הכי הרשים אותי בנבחרת ישראל? זו שאלה קשה", אומר המגן, "התרכזנו יותר במשחק הרע שהיה לנו מאשר במשחק הטוב שלהם. אנחנו גרמנו להם להיראות טוב. החלוצים של ישראל מאיימים והקישור חזק, אבל בכל מקרה אנחנו חייבים לשחק טוב יותר ואם נעשה את זה נקווה שנוכל למנוע מהם מלהשפיע על המשחק".

את התוצאה בישראל רוברטסון אמנם לא רוצה לזכור, אבל לביקור בארץ היו גם דברים חיוביים: אוהדי ליברפול. "כשהגענו לשם, הם חיכו לנו בשדה התעופה ורצו להצטלם", נזכר המגן, "זו הייתה קבלת פנים נחמדה, אבל הייתי שם כחלק מנבחרת סקוטלנד, כך שזה היה מאכזב בסופו של דבר".

בגיל 24, רוברטסון נחשב לאחד הטובים בעולם בתפקידו, אבל זה לא מעסיק אותו. "אני לא באמת חושב על זה", אומר הסקוטי, "אני מנסה לעבוד קשה כל יום ולהשתפר. זה מה שאני עושה, אני לא מתרכז במה שאנשים חושבים. כמובן שזה נחמד שמדברים עליך, אבל זו רק דעה של אנשים. אני צריך לשחק טוב ומקווה שאוכל לעשות את זה מול ישראל".

אז רגע האמת קרוב מתמיד ורוברטסון ינסה לסגור מעגל עם ניצחון סקוטי על ישראל בהאמפדן פארק. "מה אפשר ללמוד מהסיפור שלי? פשוט לנצל את ההזדמנות שלך ולהמשיך לעבוד קשה בכל יום", אומר קפטן סקוטלנד שרק הרצוג ושחקניו מפרידים בינו לבין הפלייאוף.