$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שמיים וארץ: בנפיקה לא הותירה סיכוי למכבי חיפה

פערי הרמות עצומים ואין טעם לחפש אשמים. גם התבוסות האחרונות לא ישכיחו את הזכרונות מהקמפיין המרגש. אוהד ירוק מסכם את החוויה הגדולה ומביט קדימה

תמיר אלחיאני
תמיר אלחיאני  03.11.22 - 10:34

תגיות: ליגת העל

החודשים האחרונים היו פשוט חלום עבורנו. נגיעה בפסגות הכי גבוהות של הכדורגל האירופי, מסעות מרגשים, תצוגות קהל מרעישות ומרגשות, שפע כל טוב. כמה חבל, אם כן, שמישהו העיר אותנו מהחלום המתוק הזה עם שתי מכות של קרש חיתוך עץ מלא ישר על האף, ובמחזור הנעילה של ליגת האלופות ספגנו תבוסה קשה מאוד, 6:1, בסמי עופר.

דווקא הייתה לי אתמול לפני המשחק תחושה של הפתעה, אמונה שאפקט סמי עופר יוכל לשרת אותנו לפחות עד כדי נקודה אחת. והתחושה שלי הלכה והתחזקה במהלך המחצית הראשונה, בה הצגנו גם עמידה טקטית טובה מאוד וגם יציאות מסוכנות להתקפה, בנוסף לפנדל שוויון. באמת ובתמים שהצגנו מחצית נהדרת, כל שחקן היה מחויב במקסימום.

לצערנו, מעט מאוחר יותר הגיע החלק המיותר והמכאיב שקרוי "מחצית שניה בליגת האלופות". שילוב בין סיום מכסת האוויר של כלל שחקני הקבוצה, כניסה לזון מטורף של קבוצה הרבה יותר איכותית מאיתנו, ויותר מחצי שעה נטו לשחק על השעון, יצרו משולש ברמודה שלקח את מכבי חיפה עמוק לאיזור הדמדומים. בנפיקה קיפלה את התחושה שלי טרום המשחק והעיפה אותה רחוק אל עבר הרי קיבינימט. תצוגת על בחצי השעה האחרונה, שהייתה שווה לא פחות מחמישה שערים.

זה המחזור השני ברצף בו אנחנו פוגשים קבוצה מפלצתית, מכונת כדורגל, שבמקרה גם צריכה לשפר הפרש שערים, ובמקרה נקלעה לאיזור כבשת רש דשנה ומשובחת בדמות קבוצתנו האהובה, ולחברים רעי הלב מהצד השני יש דחף בלתי נשלט להכין ממנה סיח שווארמה. בתסריט עגום זה, ובמצב העניינים הנוכחי בקבוצה מבחינת טריות ואיוש הסגל, זה כבר באמת יותר מדי. יחד עם זאת. חשוב להבהיר כאן נקודה, אולי גם להעלות בקשה קטנה - עשו לי טובה, חברים, אל תתחילו להתחפר בספקולציות מה היה קורה אם איקס היה משחק, או אם וואי היה משחק.

זו לא פחות מהונאה עצמית. בסופו של דבר, כשקבוצה בסדר הגודל של בנפיקה מדליקה את הנייטרו מולך, אין אף קונסטלציה והרכב של מכבי חיפה שיכול להתמודד איתה. דניאל ודולב חזיזה חסרים מאוד, בטח דילן, אבל גם איתם על המגרש באותה הסיטואציה, בנפיקה הייתה עושה ככל העולה על רוחה, גיב אור טייק שער-שניים. זה לא היה תלוי בנו לדקה אחת, בכל רגע נתון היינו נתונים לחסדים שלהם. אין טעם לנסות ולהכות על חטא ולמצוא בכוח אשמים.

אפילו לפני תחילת הבליץ הנוראי הזה, יכולת לראות את פערי האיכות העצומים ואת איכות הביצוע המושלמת של שחקני בנפיקה בכמעט כל מהלך. פיזיות? שמיים וארץ. כל שחקן של בנפיקה שהתחמם היה בגובה עמוד תאורה, וכולם עולים גם להרביץ וגם לשחק כדורגל. צריך באמת להוריד את הכובע ולהעריץ, לא פחות, את המכונה המשומנת וחסרת המעצורים שבנה רוג'ר שמידט. הם ראויים ויכולים להגיע הכי רחוק במפעל הזה.

השחקנים שרצחו אתמול את מכבי חיפה יקשטו בשמם ונוכחותם בעוד זמן לא רב את הרכבי הקבוצות הכי חזקות באירופה. כך עובד המועדון הזה כבר שנים, וכך גם יהיה. אני רואה כדורגל ישראלי בלייב כבר עשרות שנים, רמות ביצוע כמו שראיתי בשני המשחקים האחרונים מהיריבות שלנו זה משהו בלתי נתפס, ואין לנו שום יכולת למנוע מהם את מה שהם צריכים, ברגע שבו הם לוחצים על הגז.
 
אלו פערים עצומים, שנות אור, בתקציב, באורך הסגל, באיכות שלו, ועצם העובדה שהצלחנו במשך ארבעה משחקים להיות יריבה ראויה לקבוצות האלו היא תעודת כבוד עצומה למכבי חיפה של העונה. כל עוד פערי התקציב יהיו כאלו גדולים וחשוב מכך - כל עוד תמשיך להיות הגבלת זרים בכדורגל הישראלי, אין שום סיכוי שנצליח לסגור את הפער ולהגיע אפילו קרוב לרמות האלו. אולי התעלות אחת כזו בסייעתא דשמייא כשהכל מתיישר ומתחבר, לא מעבר.

אני לא אנסה לשכנע אף אחד שהקמפיין הזה היה סופר מכובד, מי שינסה לצבוע את כל הקמפיין בצבע של שני המשחקים האחרונים, עם סגל שחוט ושתי קבוצות-על בכושר פסיכי שצריכות שערים, לא באמת ישתכנע משום הסבר ואומר מה שהוא אומר ממרמור ושנאה. שלא תבינו אותי לא נכון, מביך מאוד להפסיד ולספוג שישייה בבית, לא משנה מה הנסיבות. מצד שני, כל הקריאות ל"בדק בית" ול"חישוב מסלול מחדש" מיותרות.

איזה בדק בית בדיוק? הגענו בנס הנסים למפעל הזה, התמודדנו בו בסופר כבוד מול מפלצות כדורגל, לא מאותו הענף בכלל, כבשנו שערים, הצגנו את הכדורגל שלנו ובדקות רבות לאורך כל הקמפיין היווינו יריבה של ממש, באופן שלא האמנתי שאפשרי בכלל, לענקיות כדורגל. אמרתי בתחילת הקמפיין שגם אופציה של קמפיין נטול נקודות בהחלט על השולחן, ושכל דבר שנשיג יהיה בגדר בונוס.

בסופו של דבר, השגנו גם שערים וגם נקודות, שיחקנו את הכדורגל שלנו, שגבה מחיר כבד לעתים (כמו אתמול), אך גם זקף את קומתנו והותיר אותנו גאים ברוב המשחקים, ואני מאוד בספק אם גם בהינתן רכש כזה או אחר (ובואו, זה לא שריבאלדו מודל 99 היה מועמד להגיע), התוצאות היו משתנות בהרבה.

אולי זה הגיל, אולי זו העובדה שאני זוכר ממש טוב איפה היינו רק לפני מספר שנים, אבל אני מוקיר כל רגע, טוב או רע, שבו היינו חלק מהמפעל הזה, ואסיר תודה על כל חוויה ועל הדרך והזהות שהפגנו כקהל, כקבוצה וכמועדון בכל נקודה אליה הגענו. זו הייתה חוויה לימודית, מסעירה ומרגשת מאין כמוה, שתיזכר לעד. פסגות מטורפות והתרסקויות מפוארות, וכמו שהיטיב לתאר ברק בכר אתמול - את שכר הלימוד הכואב ששילמנו בשני המחזורים האחרונים ניישם בהמשך הדרך.

חייבים לומר - הקבוצה חייבת ריענון לסגל בינואר, חייבת, בכדי להזרים דם ורעיונות חדשים. שלושה שחקנים לפחות, שיוכלו לתת את הגב לקראת הנפילה הצפויה בחודשי מרץ-אפריל, ולאפשר לקבוצה להמשיך ולשחק ברמה גבוהה ובאינטנסיביות.

אם נדע לעשות את זה בצורה נכונה, גם בעונה הזו וגם בעונה הבאה, נוכל להעלות את הקבוצה לשלב הבא באבולוציה שלה ולהתמודד ביותר כבוד מול אתגרים בסדר הגודל אותם פגשנו השנה. רוצה לומר, במילים פשוטות - המטרה המרכזית של מכבי חיפה היא לחזור כבר בעונה הבאה לאותו המעמד, ולהשיג בו אף יותר.

תודה רבה לך, מכבי חיפה. עשית אותי גאה ומאושר בקמפיין הזה, מצאנו את הדרך והתחברנו השנה מחדש לדי אן איי שלנו בצורה שלא נראתה לפני כן. באמת שלא יכולתי לבקש יותר. אולי לספוג איזה שער שניים פחות בכל אחד משני המשחקים האחרונים, אבל חאליק. מי בכלל חשב על להגיע לשם העונה. תודה שנתתם לנו.

ומכאן, בחזרה למציאות, בחזרה לדבר האמיתי. טדי ביום ראשון. כולם עייפים מאוד, בלי יוצא מן הכלל, ההחרמה של ארגוני האוהדים בטח לא מסבה עוד נחת לקראת ההתמודדות הצפויה לנו מול קבוצה שנלחמת בציפורניים על חייה ואפשרויות התמרון בהרכב הולכות וקטנות.

עם זאת, אנחנו במצב מצויין בטבלה, ואנחנו צריכים לעשות כל מה שאפשר בכדי לשמר אותו. זה הולך להיות משחק סופר קשה ומתיש, שאף אחד לא יצפה להצגות ולכדורגל מפואר. כואב בשרירים, הקרסול מפוצץ בסימנים כחולים מכל הגרימלדואים, לאף שחקן כבר אין ברכיים, יאללה מכבי - שחקו עם מה שנשאר ובואו לקחת בשיניים.

שבוע טוב וירוק לכולם.

נ. ב. "אוהד" אחד זורק כדור לתוך המגרש, במהלך שכל כולו נזק מוחלט וישיר למכבי חיפה, בלי שום תועלת אפשרית. כל האוהדים מקיאים ומוקיעים אותו. המועדון מאתר אותו, פותח מולו בהליכים ושולל ממנו את המנוי. הכדור, אגב, לא נכנס לתחומי המגרש ולא הפריע דה פקטו למהלך (נזרק בבירור רק לאחר ביצוע הפנדל).

מה עושה בית הדין של ההתאחדות? סוגר יציע של 7000 איש ומעניש את כווולם. למה? ככה. אתם פשוט חבורה של אנשים ששונאים כדורגל. נגמרו לי המילים.