$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"לא סופר את האנטישמים. אגיע לטופ 15 במשקל שלי ב-2025"

בלעדי. לוחם ה-UFC, נתן לוי בראיון מרתק על העתיד ("רוצה קרב נגד פאדי פימבלט"), ההתמודדות עם ההכנות לקרב ("השלתי 9 ק"ג ביומיים"), התגובות הקשות להפסד ברשתות בחו"ל ("אנשים הם הייטרים. כלבים תמיד ינבחו, זה לא מזיז לי") והלוחמים מדגסטאן: ("זה ספורט, לא נלחם כדי ליצור שנאה")

גבע ינקלביץ'
גבע ינקלביץ'  23.03.24 - 13:15

אחרי שנים ארוכות של התפתחות, ה-MMA הישראלי מגיע בשנים האחרונות וספציפית בשנה האחרונה, לגבהים חדשים. האיגוד קיבל הכרה רשמית מהמדינה, שני לוחמים ישראלים חתומים במקביל בארגון הגדול בעולם, ה-UFC ומספר רב של לוחמים נוספים נלחמים בארגונים גדולים אחרים.

צמד הלוחמים שלנו בארגון של דיינה ווייט הם ינאל אשמוז, שערך את הופעת הבכורה שלו בארגון בינואר 2023, ונתן לוי, שביום שבת האחרון רשם הפסד שני בלבד בקריירה, כשנכנע למייק דיוויס בפייט נייט של הארגון. בראיון בלעדי לאתר ערוץ הספורט, הלוחם הישראלי מספר על מה לא עבד בקרב האחרון, על הקושי בחיתוך המשקל, על הפעילות שלו עם יהודי ארצות הברית וגם סיפק קריאה מסקרנת ללוחם UFC מוכר.

"אני מאוכזב, אבל עם הפנים קדימה", אמר לוי, "יחסית יצאתי מהקרב הזה בריא. בדרך כלל אני שובר את הרגליים שלי על גפיים וראשים של אנשים, אבל הפעם הכל בסדר איתם. מייק דיוויס הוא לוחם טופ 10 עולמי לדעתי וידעתי את זה כשלקחתי את הקרב. הוא הפסיד רק לגילברט ברנס, אז ידעתי מה האתגר שעומד מולי ולצערי לא יכולתי להגיע לקרב במיטבי. זה לא משנה אבל, מה שמשנה זה שאני צריך להשתפר ולהתחזק ואולי ניפגש שוב. אצטרך להרוויח את זה".

"היו שלל דברים שפגעו בי במחנה אימונים ובקרב", סיפר הלוחם הישראלי , "לא הצלחתי לרדת במשקל ולכן הייתי צריך לחתוך הרבה משקל לפני יום השקילה. השלתי 9 קילו ביומיים. בשקילות האלה אתה על סף מוות. אתה זוכר את הסרטונים של דארן טיל והחיתוך משקל שלו, שאנשים הזדעזעו? הוא חתך 4.5 קילו, אני 9. הייתי בכנות אפילו לא 10% ממה שאני יכול להגיע. אבל אני לא רוצה להתרכז בתירוצים. העדפתי להילחם, תהיה התוצאה אשר תהיה, מאשר לא להגיע לקרב".

"היה לי חשוב גם לדבר על החטופים", המשיך לוי, שבכל ראיון שלו בחו"ל מדבר על המלחמה, "מנסה לתת את כל התשומת לב שאני יכול על הנושא והדרך שלי זה לעלות לזירה. זה פעם ראשונה שאני מפספס משקל וזה לא יקרה שוב. קרב זה קרב, חתמתי חוזה ואני אעלה לכלוב לא משנה מה, במיוחד לאור כל הביטולים שהיו לי, זה לא היה הזמן לבטל קרב. אתה עולה ונילחם גם אם זה המעט שיש לך, זה לוחם. לוחם זה לא מי שתמיד מנצח, זה מי שתמיד נלחם. וגם מייק דיוויס לא נילחם הרבה זמן, אז איט איז וואט איט איז".

כשנשאל על העתיד והקרבות הבאים, לוי סיפר: "נשארו לי שלושה קרבות בחוזה והמטרה היא להילחם עוד פעמיים ב-2024. אין לי כרגע יריב, אנחנו קצת רחוקים מזה. מבחינתי להילחם עוד חודש, תן לחזור להתאמן עכשיו, אבל לא אגיע במיטבי וגם לא יתנו לי, הם סוגרים עכשיו את הקרבות ליולי. עד היום לקחתי כל קרב שהציעו לי ונמשיך ככה. כמובן שהייתי רוצה מישהו שמדורג מעליי, כדי לטפס. קרב מול פאדי פימבלט באירופה יכול להיות מעניין, מתי שפאדי מוכן אנחנו מוכנים. ב-2025 אני בטופ 15 של הלייטווייטס".

לוי המשיך והתייחס להתפתחות של ה-MMA בארץ: "הענף שלנו יכול להגיע הכי גבוה שאפשר, יש לנו לוחמים עם רוח קרב. כשאני התחלתי MMA טסתי ישר לארה"ב, כי לא היה דבר כזה בארץ. היה ג`ודו משולב עם קראטה. היום זה עולם אחר לגמרי. הרבה בזכות הלוחמים, כמוני וכמו נועד (להט), שהגענו ל-UFC. אני אומר בצניעות, אני חושב שאני פתחתי את העניין של ה-MMA החובבני בישראל. לפניי אף אחד לא ידע מה זה והיום יש לנו נבחרת חזקה מאוד. זה רק עניין של זמן, לדעתי יהיו לנו 5-10 לוחמים במקביל ב-UFC עוד חמש שנים".

"עילאי ברזילי קרוב לשם, על סף דריכה", הוסיף סוכנו של לוי, "יש עוד שניים שמפלרטטים עם כניסה לארגון, יש חבר`ה בארגונים באירופה, שמובילים ל-UFC. יש באזור ה-15-20 לוחמים שהם בטופ 10 ארגונים בעולם כרגע".

"כתבת את השם שלי בטוויטר? לא טוב", צחק לוי, כשסיפרתי לו על הדברים שראיתי שצויצו עליו לאחר הקרב, "מה אני אגיד לך, אנשים הם הייטרים. כלבים תמיד ינבחו, מה תעשה? זה לא מזיז לי. עצוב בשבילם, הם מפרסמים את השם שלי ומתייגים אותי. משקיעים כל כך הרבה מאמץ ואנרגיה. לא מכיר אותם וגם אם אראה אותם לא הייתי סופר אותם. אנטישמיים לא מפחידים אותי, מאז שהייתי ילד קטן והייתי נוסע לצרפת לבקר את בני דודים שלי, הם היו מראים לי מי האנטישמי שגנב להם את הכיפה או את האופניים ואני הייתי סוגר איתם חשבון. לא פחדתי מאנטישמיים וגם לא אפחד".

"יש הרבה לוחמים ב-UFC שתומכים בנו", המשיך לוי, "הברזילאים בעיקר אוהבים את ישראל, הרבה מהנוצרים אוהבים אותנו ומבינים את הסיטואציה יותר לעומק. יש גם המון שונאים, אבל רוב מי ששונא אותנו לא שונא אותנו כי הוא השתמש בשכל וחשב לעומק. אם מישהו נכנס לפוליטיקה ומלכלכך על ישראל, אני תמיד אגן על המדינה שלי, אם מישהו מפרסם דברים שיכולים לפגוע ביהודים בעולם, אני תמיד אגן עלינו. אבל כשזה נוגע לספורט, אני בא לייצג את המדינה, בא להתעסק בעצמי. ווינרים מתעסקים בעצמם, מפסידים מתעסקים באנשים אחרים".

"הם חושבים עלינו, מדברים עלינו ושונאים אותנו, אני מזמן הפסקתי להוציא אנרגיה על מה אחרים חושבים, האנרגיה שלי עכשיו היא בלחזק יהודים בארה"ב, ללמד אותם הגנה עצמית, לגרום להם להרגיש גאווה, יהודים וישראלים, בתקווה לגרום להם שמחה כשאני מנצח בקרב. זה מה שאני מוציא עליו את האנרגיה. בסוף זה קרב, זה ספורט, אבל הקרב האמיתי זה המלחמה והחיילים שלנו. אלה האנשים שבאמת מגנים על המדינה, כל השאר זה ספורט והעלאת המוראל. הדגסטאנים? אם יציעו לי קרב, אקח, אם יציעו מישהו אחר, אקח. אני לא נלחם כדי ליצור שנאה בין עמים או דתות. דגסטאני או לא, לא מעניין אותי. אנחנו בני אדם וספורטאים".

"אני רוצה לומר תודה לכל מי שצפה בקרב", סיכם לוי את הראיון, "תודה לערוץ הספורט ששידר את הקרב, זה רק מראה כמה הענף שלנו גדל כל הזמן. אני חושב שהענף הוא בטופ 3 בארץ, אחרי כדורגל וכדורסל. יום אחד אפשר גם להרים את המספרים אולי מעל כדורסל, בישראל כנראה שפחות מעל הכדורגל. לכל מי שצפה בי, בין אם לראשונה בזכות ערוץ הספורט, או אם אלה שעוקבים אחריי הרבה זמן, זה לא מה שאני מביא בדרך כלל לקרב. פעם הבאה אחזור בגדול ואראה לכולם מי זה ומה זה נתן לוי".

לבסוף, חשף סוכנו של לוי תכנית לאירוע מסקרן באמצע אפריל: "אנחנו רוצים לארגן אירוע צפייה גדול באירוע UFC 300 (שידור בערוץ הספורט) עם נתן נוכח, יכול להיות שהוא יבוא לארץ. זה במשא ומתן כרגע".