"אנחנו רוצים להתברג במקום 1-4 בליגת העל"

מכבי נתניה באקסטזה אחרי ההעפלה לליגת העל. יוסי מזרחי: "ערן עיצבן אותי לפעמים, אבל ידעתי מה הוא מביא". יוסי מאור, אחד הבעלים: "אנחנו רוצים להיות בין 4 הגדולות בליגת העל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.04.14 - 18:03
תחילת כתבה

איזו חגיגה גדולה במכבי נתניה. לא עברה שנה מאז שהקבוצה ירדה לליגה הלאומית, והיום (שישי) הקבוצה כבר הבטיחה את ההעפלה בחזרה לליגה הבכירה כשעדיין מחכים לה 6 מחזורים לסיום העונה. הצהובים-שחורים גברו 1:3 את בית"ר ת"א/רמלה, והודות למעידות של היריבות לצמרת, המקום בליגת העל הובטח מעבר לכל ספק.

מי שהיום הזה מתוק במיוחד עבורו, הוא יוסי מזרחי שחוגג את יום הולדתו ה-61. הוא הסביר מה קרה בפתיחת השנה: "הפגישה הראשונה שלי עם קובי בלדב, הייתה 24 שעות אחרי הירידה. הכל היה מבולגן, לא היה שלד. היה צריך להרכיב קבוצה בפינצטה. היום זו הגבורה הגדולה. אני זוכר את הקהל הזה, זו עבודה קשה של כולם. ש פה שחקנים שעברו דברים בכדורגל. חדר ההלבשה היה חזק, השחקנים הם חברים, היו יחד גם בתקופות פחות טובות, כשכולם יחד קורים דברים טובים".

"יש לי 22 שחקנים, ערן לוי הוא רק אחד מהם", אמר המאמן בנוגע לכוכב שלו, "ידעתי שערן יעצבן אותי הרבה פעמים, אבל ידעתי שהוא יביא את האיכויות שלו. יש הרבה שחקנים שנתנו תרומה, אפשר להסתכל על החלק הקדמי ועל חלוקת השערים. כשיש קבוצה אפשר להגיע להישגים".

מזרחי המשיך: "אני מקווה שלא אגיע יותר לליגה השנייה. זה מועדון עם הרבה מסורת, תיראו כמה קהל מגיע לליגה השניה, איפה נראה דבר כזה? 10 ימים לפני פתיחת הליגה, במשך יומיים חשבנו שהולכים לפירוק וכל השחקנים האלה לא היו. אלוהים שלח לנו את אלי שגב, שמעון ויוסי מאור והם בנו את הקבוצה הכי טובה שיכולה להיות".

כאמור, הגיבור של נתניה הוא ערן לוי. החלוץ סיפר: "אני שמח. עברנו עונה לא פשוטה, זה נראה קל מהצד. הייתה לנו מטרה וכולם יודעים אותה. הגביע הוא בונוס לכל דבר. אני שמח שזה מה שעשינו, לבד זה לא היה קורה. אני מכבד כל מאמן, כולל את האחרונים שחושבים שאני שומר טינה, זה לא רלוונטי. בנתניה אני מקבל גב מיוסי ואת הכדורגל שאני צריך לתת. הכי חשוב שיש תוצאות".

"ליגת העל זו רמה אחרת, לא מגיע לקהל הזה ליגה שנייה", אמר השחקן בהתייחס לעתיד, וסיכם: "זה יום גדול, זה לא היה ברור מאליו. מבחינתי אני אשאר בנתניה עד סוף הקריירה".

גם בגזרת ההנהלה היו חגיגות גדולות, במיוחד בהתחשב בעובדה שהבעלים נכנסו רק בקיץ למועדון וכבר זוכים להצלחה כבירה. "עבדנו לפי הספר והכל הלך", אמר יוסי מאור, "נותר לנו עוד מאמץ קטן עד סיום העונה. הגדרנו לעצמנו את היעדים בהתחלה, קודם לעלות ליגה ואח"כ להתברג בין 4 הגדולות בליגת העל. יש כבר תוכנית לשנה הבאה, אני מקווה שנצליח לעמוד בה".

אלי שגב טען: "מכבי נתניה הציבה לעצמה מטרה והשיגה אותה בעזרת הקהל הנפלא הזה, המאמן הטוב והצוות הנהדר. כל מי שחתום כאן ויש לו חוזה יישאר גם בשנה הבאה. יוסי מזרחי יחתום השבוע לשלוש שנים".