הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אלימות בעילוט, פרק 2. אוהדי הפועל י-ם: "זרקו עלינו אבנים"

בבירה טוענים שהקהל של אחי נצרת ניסה לפגוע בהם בהשלכת חפצים. סאסי: "מהומות מטורפות"

זיו אמויאל  30.09.14 - 12:20
גם בשנה שעברה היה בלאגן בעילוט
גם בשנה שעברה היה בלאגן בעילוט

שוב זה קורה, חוויית אלימות לא נעימה באצטדיון בעילוט. במהלך ה-1:1 אתמול (שני) בין מכבי אחי נצרת להפועל ירושלים, התעמתו שני מחנות האוהדים, זאת כאשר אוהדי האורחת טוענים כי הושלכו לעברם חפצים ואביזרים מסוכנים. גם על הדשא נרשמו מספר תקריות בין שחקנים אחרי שאמג'ד סולימאן מנצרת הורחק ולאחריו גם דור אלקבץ מירושלים.

מנכ"ל הפועל ירושלים, דודו סאסי, תיאר ב"שישי ושערים", תוכנית הרדיו של ערוץ הספורט, את התחושות הקשות: "אוהדי נצרת משתוללים, זורקים אבנים, קרח ובקבוקים מהיציע. שוטרי מג"ב נכנסו אליהם ליציע ואנחנו פשוט מחכים שהסיוט הזה שייגמר".

סאסי הסביר מה הוביל להתנהגות האלימה ביציעים: "הם קיבלו כרטיס אדום ואז החלה התלהמות מטורפת, כמה דקות אחרי השווינו את התוצאה ואז הם באמת לא השתלטו על עצמם. היתה אווירה טעונה מאוד ואם היינו מבקיעים שער ניצחון אני לא יודע אם היינו יוצאים משם בחיים. אחרי שהמשטרה נכנסה ליציע שלהם, הרוחות נרגעו".

ראש עיריית נצרת, עלי סלאם, שהגיע רק למחצית הראשונה, התייחס: "לא מאמין שהדברים שמתוארים כאן אכן התרחשו אתמול במשחק. המשטרה וההנהלה לא עידכנו אותי על שום דבר חריג. אנחנו צריכים לבדוק את זה לעומק, כי בדרך כלל דברים כאלה לא קורים אצלנו".

דובר אחי נצרת, עומאר זועבי, הגיב בביטול לטענות של אנשי ירושלים: "היו קצת עימותים מילוליים בין הקהלים, אבל לא ישבנו חבוקי ידיים, אין שום סיבה שתהיה התפרעות מכל סוג במגרשי הכדורגל שלנו. לא הייתה זריקת חפצים, לא היתה השלכת בקבוקים מכיוון שאסור להכניס בקבוקים למגרש, אין אבנים ביציעים אז אני מתפלא על הטענה הזו".

"אוהדי הפועל ירושלים ואוהדי אחי נצרת הם אחד, לא ניתן לאספסוף להסעיר ולהתסיס את האווירה", המשיך זועבי. "אני מתנצל בשמי ובשם הנהלת אחי נצרת ואוהדיה, אם מישהו מאוהדי הקבוצה האורחת נפגע ממה שקרה אתמול. עם זאת, הדבר הזה מתחיל להיות בלתי נסבל שאנשים לא מחמיצים שום הזדמנות להבעיר את האש בין מחנות האוהדים בכל פעם מחדש ואני מודע לעניין שגם בקרב אוהדינו יש כאלה שרוצים להתסיס".

זהו אינו אירוע האלימות הראשון שמתרחש באצטדיון עילוט. גם בשנה שעברה במשחק מול מכבי נתניה, הקהל של נצרת נכנס לעימות עם האוהדים הנתניתיים וכוחות האבטחה, בו בין היתר נזרקו גם חפצים ואבנים לעבר היציעים.