תביעה נגד בעלי כפ"ס סתיו שחם בסכום של 800 אלף שקלים

השותף העסקי לשעבר של שחם טוען כי כספים הועברו בצורה לא כשרה מהחברה שהיתה בבעלותם לקופת המועדון

זיו אמויאל  28.11.14 - 12:23
מסתמן מאבק ארוך. שחם (באדיבות דאבל פס)
מסתמן מאבק ארוך. שחם (באדיבות דאבל פס)
תחילת כתבה

להפועל כפר סבא יש יופי של עונה בליגה הלאומית, אבל מאחורי הקלעים הדברים מתחילים להסתבך. נגד הבעלים סתיו שחם עומדת תביעה בסכום של 800 אלף שקלים, אותו דורש שותפו לשעבר בחברת "סגמנט טכנולוגיות מידע", גלעד גורדון, שטוען בין היתר כי הורה להעביר כספים מקופת החברה לטובת הפועל כפר סבא באופן לא תקין, לא ראוי ולכאורה לא כשר.

בכתב התביעה, שהוגש לבית המשפט המחוזי על יד משרד עורכי הדין מקחל בועז ושות' - גולל גורדון, שפוטר מעבודתו בחברה לפני כחודשיים, את החוויות הקשות שעבר לטענתו בהתנהלות מול האחים חן וסתיו שחם, ולא חסך בתיאורים קשים והאשמות חמורות. גורדון הגדיל לעשות ודרש מבית המשפט "להוציא צו שימנע מהחברה להעביר כספים או עניינים אחרים בעלי שווי כספי לקופת הפועל כפ"ס, כל עוד התובע הינו בעל מניות בחברה".

"סתיו שחם העביר כספים (כ-635,000 שקלים) מעסקו האחד (החברה) שבבעלותו ובבעלות שותפו לשעבר, לעסקו השני (קבוצת הכדורגל) מתוך אינטרס צר ואישי שלו, ותוך כסות לכאורה כי מדובר על העברות כספים במסגרת 'הסכם אימוץ' לכאורה", כך נכתב בכתב התביעה, "ולא כך הם פני הדברים בהפועל כפ"ס; החברה אינה מופיעה על מדי הקבוצה, אין שלט של החברה במגרש הביתי והחברה אינה מוזכרת כלל באתר האינטרנט של המועדון. בכל מקרה, לחברה לא היה כל אינטרס לגיטימי באימון הפועל כפ"ס למעט האינטרס האישי של סתיו שחם".

עורכי הדין בועז מקחל ויוסף ג'ברי הסבירו את עמדתם בכתב התביעה שהגישו: "סתיו שחם קיים פגישות שקשורות להפועל כפ"ס במשרדי החברה ותוך שימוש במתקניה, הוא הורה לעובדי 'סגמנט' לבצע פעולות ועבודות עבור מועדון הכדורגל, כמו תפקידי הנהלת חשבונות, שיווק, גרפיקה, תפעול ועוד. בנוסף, מכספה של החברה הועמדו לרשות ושימוש רכבים פרטיים עבור מאמן כפ"ס, פליקס נעים, והמנכ"ל, רובי רגב".

גורדון טען עוד: "הנתבע (שחם) דילל את קופת 'סגמנט' ואת חסכונותיה, במיוחד לאור העברות הכספים שלו ממנה למועדון הכדורגל. בבדיקת הרכישות שנעשו בכרטיסי האשראי שמחזיקים האחים שחם (סתיו וחן) נדהמנו לגלות הוצאות רבות על עניינים אישיים ופרטיים המשולמות ע"י החברה, כגון תכשיטים, חדר כושר, בגדים, מסעדות ורהיטי ילדים".

בתביעתו, ביקש שותפו לשעבר של שחם מבית המשפט לחייב את החברה לשלם לו פיצויי פיטורים עבור למעלה מ-14 שנות עבודה, פיצויים בשל פיטורים מטעמים פסולים, פיצויי הלנת פיצויי פיטורים, דמי הודעה מוקדמת לפיטורים ופדיון ימי חופשה. עוד הוא מסביר כי פוטר במהלך חודש ספטמבר מעבודתו בחברה רק בשל עמידתו על זכויותיו בכובעו כבעל מניות וכדירקטור.

התובע, שהיה שותף להקמת החברה ומסר את מלוא מרצו, כישוריו וניסיונו במשך 14 שנים (על פי טענת עורכי דינו), ראה את קנייתו מתמסמסת ואת זכויותיו נרמסות בשל גחמותיו של מר שחם להיות הבעלים של מועדון כדורגל ולהופיע חדשות לבקרים באמצעי התקשורת. מחד, כך טוענים מרשיו של גורדון, מדבר שחם על שקיפות מלאה בקבוצה, ומאידך, הוא חוסם את שותפו מלקבל מידע לגבי עסקם המשותף.

"למיטב הערכתי, הפועל כפ"ס קיבלה כ-800,000 שקלים מהחברה שלנו. אני חושש כי סכום זה גבוה יותר, אך משום שהאחים שחם מעמידים אותי מאחורי "מסך ערפל", איני יכול לאמת את החשש ולאמוד במדויק את סכום התביעה", כתב התובע.

באי כוחו של סתיו שחם, עורכי הדין ממשרד בלושטיין, בר-קהן, ציגנלאוב ושות', שלחו תגובה כתובה לעורך דינו של גלעד גורדון: "גלעד הזיק לחברה, גרם לה נזקים, ניסה ליטול ממנה נכסים שלא כדין והוציא לשון הרע על מר שחם – הדבר מהווה ביטוי קיצוני לעזות מצח. התובע מנסה להלך אימים על סתיו, וגם כאן מדובר בטקטיקה נלוזה המעידה על חוסר תום לב, נבזיות וכפיות טובה. גורדון נוקט בדרך הדומה ל"סחיטה באיומים" על מנת לכפות על מרשי לרכוש ממנו את מניותיו בחברה".

"מוטב כי גלעד יחדל מטענות סרק, מדובר בסיפורי מעשיות ובדותות שהוא מעלה בחוצפתו על הכתב ללא קשר למציאות הדברים. הילוכו נגוע בכפיות טובה, נקמנות ואינטרסים צרים, כאשר הוא משמיץ ומנסה לפגוע באנשים שדאגו לפרנסתו ועשו למענו – ולמען משפחתו – במשך שנים ארוכות. מוטב שגלעד ישאל את עצמו אם בחר בדרך המכבדת אותו", נכתב בנוסף בתגובה.

תגובתו של סתיו שחם: "מדובר בבעל מניות מיעוט בחברה שאני מחזיק בה את מרבית מניותיה ומשמש בה כמנכ"ל ויו"ר הדירקטוריון. אותו אדם התפטר מתפקידו בחברה בחודש יוני השנה ומאז הוא מנסה לסחוט אותי על מנת שאקנה את מניותיו, כאשר הוא משתמש בפעילותי במועדון הפועל כפ"ס כאמצעי הסחיטה העיקרי. אני סמוך ובטוח כי בית המשפט יעמיד אדם זה במקומו. לא אמצעי סחיטה זה ולא שום דבר אחר ימנעו ממני להמשיך ולפעול בהפועל כפ"ס שהינה כיום מועדון לתפארת ומפעל חינוכי אדיר לכמעט 1,000 ילדים בעיר כפ"ס".