צעד חכם: אבי איבגי לא יילך מבלומפילד לפולג

שוער מכבי הרצליה חזר בו מההחלטה, משפחה מיפו תארח אותו לשבת

זיו אמויאל  05.12.14 - 00:28
איבגי. הלכה לו ההליכה (אלן שיבר)
איבגי. הלכה לו ההליכה (אלן שיבר)
תחילת כתבה

הידיעה שפורסמה לראשונה באתר ערוץ הספורט בתחילת השבוע, על ההחלטה שקיבל שוער מכבי הרצליה, אבי איבגי, לצעוד ברגל מבלומפילד לביתו בנתניה כדי לא לחלל שבת (לאחר המשחק מחר מול בני יהודה), היכתה גלים. למרות זאת, לאחר לבטים ומחשבות רבות הודיע אמש (חמישי) השוער כי לא יעשה את מה שהתכוון ואת השבת יעביר בביתו של יאיר כהן צדק, הכדורגלן החרדי של קבוצת מ.ס שיכון המזרח מליגה א' דרום, המתגורר ביפו.

"יאיר הציע את עזרתו בעניין, ואני מודה לו שהוא עושה את המחווה הזו כלפיי לארח אותי אצלו. הוא איש צדיק ואני שמח שהוא גילה הבנה, יישר כח לו", אמר איבגי והתייחס להמשך המחאה בסוגיית משחקי כדורגל בשבת: "את המסר שלי הצלחתי להעביר. אני מייצג במאבק הזה מעל ל-120 שחקנים בשתי הליגות הבכירות שתומכים בי, נותנים לי את הגב ושותפים לצעד הזה יחד איתי".

על ההחלטה לא לצעוד ברגל, בסופו של דבר, מבלומפילד לנתניה, הסביר: "את המסר של ההליכה ברגל הבהרתי והעברתי לכולם, זה מאוד מאוד בעייתי ללכת מרחק כזה, הן מבחינת ההלכה שאוסרת לצעוד מעיר לעיר, והן מבחינה הגיונית של נפש האדם. אני אמשיך להילחם שלא יהיו משחקים בשבת ואני לא מתכוון לוותר, גם אם השבוע לא הצלחתי לשנות את שעת המשחק, אני מאמין שהצלחתי להשפיע על הגורמים שאחראים על שידורי המשחקים".

במידה והמחאה לא תניב פירות, רמז איבגי על הצעדים הבאים: "אם לא נראה שינויים בשבועות הקרובים בעניין הזה של ימי ושעות המשחקים בשבת, כל השחקנים החליטו לקחת את האומץ והרצון לעשות משהו – והפעם זה יהיה משהו קיצוני – משהו שיהיה קשה לחזור ממנו. אנשים מוכנים להקריב למען המטרה הזו הרבה מאוד, כדי לשמור על המסורת שלהם ולהספיק לתפילה בשבת כמו כל יהודי שרוצה לשמור על המסורת שלו".