הטקס לבשארה הפריע לו: ניסן יחזקאל יעזוב את נצרת בקיץ

פרסום ראשון: המאמן וההנהלה לא על אותו גל. אחד הגורמים לפרידה הצפויה: טקס ההוקרה לעזמי בשארה, עליו שמע רק מהתקשורת

רז זהבי
רז זהבי  30.04.15 - 11:29
תחילת כתבה

טקס ההוקרה שערכה אמש (רביעי) מכבי אחי נצרת לפני ההפסד 3:0 למכבי תל אביב בחצי גמר הגביע, תפסה את השחקנים היהודים של המועדון ואת המאמן ניסן יחזקאל לא מוכנים. יחזקאל אף שמע על כך רק מהתקשורת. בשעות שחלפו מאז המשחק, הוצף יחזקאל בטלפונים רבים מצד אנשים הקרובים אליו, שקראו לו להתפטר מיידית ולא להגיע למשחק הקרוב. המאמן לא יתפטר מיידית מתפקידו, אך קיבל החלטה לפיה יעזוב את נצרת בתום העונה.

יש לציין כי יחזקאל והשחקנים היהודים בקבוצה היו נסערים בדקות שלפני פתיחת המשחק ולא חסכו ביקורת על ההתנהלות של אנשי המועדון בטענה כי מינפו מפגש ספורטיבי לעניין. למאמן היו מספר בעיות עם אנשי ההנהלה, כאשר האירוע אמש היה הקש ששבר את גב הגמל. בימים שלפני המשחק דרש יחזקאל לקבל מהמועדון מערך צילומים וטכנולוגיה הדרושים כדי לבצע ניתוחי וידאו לקראת המשחק מול מכבי ת"א, אך נדחה על סף על ידי ההנהלה מסיבות כלכליות. מקורב למאמן אף טען כי הוא עשוי לסיים את תפקידו כבר לאחר המשחק הקרוב בליגה מול קרית גת, אם כי בשלב זה נראה שהוא ימשיך עד תום העונה בלאומית.

בראיון שאחרי המשחק, אמר יחזקאל: "לא נוח לי לדבר על הטקס כי ידענו על זה רק דרך התקשורת. התזמון אולי לא מתאים, אבל קשה לי לדבר על זה כי אני עובד במועדון. אני לא יכול להתערב בזה ולא נכנס לפוליטיקה". יו"ר אחי נצרת אחמד חילו לא התרגש מהביקורות: "עשינו את הטקס כדי שכולם ידעו על התרומה כי אצלנו במגזר נותנים כבוד. אם עושים טקס ואנשים לא מדברים עליו, אז מה עשינו בזה? רצינו להגיד תודה אמיתית. הכסף מקטאר מאושר במשרד האוצר, בבקרה ובהתאחדות. זה כבר מאחורינו".

כשנשאל מדוע השחקנים והצוות לא הוזמנו או קיבלו הודעה על כך ומדוע לא היה דגל ישראל בטקס, השיב היו"ר: "לא רצינו להפריע למאמן ולצוות בהכנות ולכן רק הקפטן אמג'ד סולימאן נכח. דגל ישראל צריך היה להיות באמצע, כנראה לא שמנו לב. אנחנו עם סמל של מכבי ישראל על החולצה וכל המדינה אוהבת אותנו. צריך לזכור שאנחנו במצב כלכלי לא טוב והיינו צריכים להודות לאנשים שתרמו לנו".

הדפס