סוער בעפולה: אנטבי היכה את תומר סוויסה

פרסום ראשון: לחץ על ההנהלה לפטר את המאמן. החלוץ יגיש תלונה במשטרה

רז זהבי
רז זהבי  03.05.19 - 19:40

תגיות: ליגה לאומית

תחילת כתבה

בווידאו: העימות בין אנטבי לגולדמן

סערה בהפועל עפולה. אחרי ה-0:0 מול הפועל קטמון היום (שישי) בצהריים, התפתח עימות פיזי חריף שבמהלכו המאמן יגאל אנטבי היכה את שחקן הקבוצה, תומר סוויסה, בחדר ההלבשה. במהלך העימות המאמן אמר לחלוץ: "אל תגיע לכאן יותר", השחקן אמר בתגובה: "מי אתה בכלל", מה שהוביל לעימות הפיזי. אנטבי בעט וסטר בסוויסה, שניסה להתגונן.

סוויסה נפגע מהעימות הפיזי ועשה את דרכו לבית החולים. החלוץ שהושעה עד סוף העונה על חלקו בעימות, אף מתכוון להגיש תלונה במשטרה נגד אנטבי. מהמועדון נמסר: "אנחנו בודקים את מידת מעורבותו של אנטבי בעימות". גורם בקבוצה אמר: "הוא יסיים את דרכו".

יש לציין שהעימות החריף בין אנטבי לסוויסה הגיע אחרי שהאווירה התחממה עוד על הדשא. בסיום המשחק פרצה קטטה בין שי בן דוד לקפטן נתנאל בן דוד, אותו אנטבי הדף לדשא. בשלב זה מופעל לחץ גדול על ההנהלה לפטר את אנטבי. במקביל, מצפים ממנו להתפטר לבד ולנקות את שם המועדון.

דני סוויסה, אביו של תומר סוויסה, אמר: "יצאתי מהמגרש בדמעות. תומר קיבל הפניה לבית חולים, לא ייתכן שמאמן יתקוף שחקן במגרש כדורגל. הוא לא יכול להמשיך לאמן". דובר עפולה, יאיר גיסר, אמר בתגובה: "סוויסה יעמוד לוועדת משמעת. המועדון רואה בחומרה את התנהגותו של השחקן". ראש עיריית עפולה, אבי אלקבץ, אמר: "מה שהיה במגרש זו בושה וחרפה".

בתוך כך, יו"ר אירגון השחקנים, ניר אלון, פנה ליו"ר עפולה, עמיר נוי: "אני כותב לך באפן חריג בליל שבת, אחרי ששחקן קבוצתך, תומר סוויסה, ספג מכות מהמאמן שלכם אחרי המשחק הערב. המלצנו לו (אחרי שקיבל טיפול רפואי) כמובן להגיש תלונה במשטרה ואנחנו מבקשים ממך בדחיפות לפעול בכל האמצעים החמורים שיש ברשותך נגד המאמן".

עמיר נוי אמר על העימות: "אני לא עובר לסדר היום על הפרשה החמורה הזאת. גם אם המחיר הוא לא לעלות ליגה ואפילו לשחק את שני המשחקים האחרונים ללא מאמן, יהיו פה החלטות קשות וחד משמעיות. אני בהלם. תומר סוויסה שומר שבת, הקפטן נתנאל גולדמן שומר שבת ויש לי עוד כמה שחקנים שומרי שבת, ולפיכך כבר עם צאת השבת אני מתכוון לקיים באופן אישי תחקיר מהיר של כל הגורמים ולהגיע למסקנות. השם של המועדון, של ראש העיר ושלי חשוב יותר ממאמן כזה או אחר ומשחקן כזה או אחר. הפרשה הזאת עושה לנו נזק אדיר. בכל מצב אסור היה לאנטבי להיגרר למקומות כל כך נמוכים כמאמן כדורגל'.