לא רק שכטר: שופט נדרש להוריד פוסט פוליטי

האיגוד זעם על אור לוגסי, שהביע ברשת תמיכה בנתניהו והודה: "טעות שלי". וקסברגר: "יש להימנע מכל אמירה פוליטית"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  17.03.20 - 09:19
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

פרשת איתי שכטר והפוסט בעל האופי הפוליטי שהעלה אתמול (שני) גרמה לקרע בינו לבין שחקני המגזר הערבי, גם כאלה מנבחרת ישראל. אבל מסתבר שהוא לא הראשון בספורט שנוהג על פי חופש הביטוי ברשתות החברתיות וסופג אש בנושא. שופט הכדורגל אור לוגסי, שנה שנייה בליגה הלאומית, העלה פוסט תמיכה בבנימין נתניהו, ואחרי כמה דקות התבקש על ידי יו"ר הוועדה המקצועית, לירן וקסברגר, להוריד את הפוסט, וכך עשה.

"מיד כשנודע לי על הסרטון הנחיתי אותו להוריד אותו עם הבהרה ברורה שיש להימנע מכל אמירה פוליטית ברשתות החברתיות במסגרת החובות שלנו כפעילים באיגוד", אמר וקסברגר בתגובה.

לוגסי אמר לחבריו: "בעיקרון מדובר בטעות אישית שלי בהבעת דעה פוליטית. הדבר האחרון שמעניין אותי זה פוליטיקה. שני ההורים שלי הם מתפקדי ליכוד וזה נבע משם ולא משום מניע אחר".

בזמן ששחקני ליגת העל מתאמנים בקבוצות קטנות, שופטי הליגות המקצועניות, נאלצים להתאמן בנפרד. בין אימוני כושר בבית או ריצות בחוץ ובזמן שחדרי הכושר סגורים, החליטו באיגוד השופטים לא לוותר על כנסים מקצועיים. לשופטי הליגה הלאומית, שופטי פרויקט המצוינות ושופטי הסגל הבכיר יעברו שיעורים וירטואליים. באמצעות אפליקציה יעלו כל השופטים לשיחת ועידה בווידאו וינתחו קטעי וידאו כדי לנסות ולהמשיך את השגרה כמה שניתן.