מוחמד אבו יונס: עוד ירי לעבר ביתו

פרסום ראשון. הלילה נרשם מקרה ירי שני לכיוון יו"ר בני סכנין, שאמר: "אני איש חזק ולא מפחד מהם"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  23.05.20 - 14:58
תחילת כתבה

אירוע ירי שני תוך שלושה שבועות לעבר ביתו של יו"ר בני סכנין, מוחמד אבו יונס. הלילה (04:00, בין שישי לשבת) הגיעו אלמונים סמוך לביתו בסכנין וירו מספר יריות לעבר המבנה. למרבה המזל לא היו נפגעים באירוע. כוחות משטרה רבים הגיעו למקום, בני המשפחה נתנו עדות והמשטרה קיבלה את צילומי האבטחה.

"זו עליית מדרגה", מסר אבו יונס לאתר ערוץ הספורט והוסיף: "הגיעו שלושה אנשים. אחד ירה עם נשק אוטומטי ואחד אחר הגיע עם מטען נפץ או רימון ולא הצליח להדליק אותו. הבן הקטן שלי היה ער ויצא לעברם ואחד הכדורים שרט את ידו. אחד הכדורים עבר דרך חלון הבית. אלה אותם אנשים שהיו מעורבים באירוע הראשון. הם לא מנסים להפחיד, הם מנסים לפגוע. אני איש חזק ולא מפחד מהם. העברתי למשטרה את סרטוני האבטחה, אני מקווה שיעשו את עבודתם. בפעם שעברה הם שיחררו את העצורים תוך 24 שעות".

כזכור, רק ב-3 במאי נורו יריות לעבר אבו יונס. המשטרה אף עצרה שלושה חשודים במעשה, אך הם שוחררו. המשטרה ממשיכה באיסוף הראיות. אבו יונס הבהיר כי לאירועים אין קשר לעיסוקו בבני סכנין, אלא דווקא לחייו הפרטיים. מדובר באיש עסקים מצליח, שמקים מרכז רפואי גדול בסכנין.

למשטרה אמר אבו יונס כי הוא חושד שהירי הוא בעקבות אי נתינת מכרז לאחד הקבלנים באזור, וזה מנסה להפעיל כוח כדי לקבל אותו. האווירה בסכנין מתוחה מאוד בעקבות האירועים האחרונים. במשטרה פועלים על מנת למצות את הדין עם היורים ושולחיהם ולשים סוף לסאגה.

במהלך החקירה נעצרו שני חשודים, אב ובנו (49 ו-22, תושבי סכנין) והובאו לתחנת המשטרה. מחר יתקיים דיון בבית משפט השלום בעכו בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם.