עמוס לוזון ספג הרחקה משישה משחקים בפועל

בעלי ראשל"צ עמד לדין על הקללות לשופטים, וגם נקנס ב-10,000 ש"ח

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  17.06.20 - 18:29
תחילת כתבה

עמוס לוזון עמד היום (רביעי) לדין בעקבות הקללות הקשות שהפנה לכיוון צוות השיפוט במשחק של קבוצתו הפועל ראשון לציון למכבי פתח תקווה בקרב המוליכות של הליגה הלאומית. בעלי הכתומים ספג את עונשו - הרחקה ישירה משישה משחקים בפועל, וכן קנס כספי של 10,000 ש"ח.

כזכור, לוזון 'כיכב' בדו"ח שהגיש השופט זיו אדלר עקב ההשתלחות הקשה שלו בצוות השיפוט. אדלר הסתמך כאמור על דברים שאמר לוזון לעוזר השופט, דודו ביטון והשופט הרביעי, אור לוגסי, במהלך ה-0:1 של המלאבסים על ראשל"צ.

לוזון, שלא היה רשום בטופס המשחק, נכנס בדקה ה-21 לדשא אחרי שהתבקש על ידי השופט הרביעי לעלות ליציע ומחא בקולניות על פסילת גול לקבוצתו: "תתביישו לכם זה שער חוקי. הכל אתם שורקים להם. אתם בושה וחרפה". לוזון בהמשך נצמד לשופט הרביעי הוסיף תנועות ידיים וצעק: "אתם בושה וחרפה".

כמו כן, אדלר מציין שניגש ללוזון, ביקש ממנו לעזוב את תחומי המגרש ולעלות ליציע, אחרי שהבהיר לו שעליו לעזוב את האיזור שמוגדר כספסל. למרות הבקשה עמוס נשאר במקומו ובדקה ה-42 צעק: "מה אתה שורק, בן של זו**. חבורה של אפסים". בנוסף, צויין כי במהלך המחצית הראשונה פנה השופט הרביעי, אור לוגסי, מספר פעמים ללוזון שיעזוב את הספסל, אבל הוא לא עשה זאת. במחצית עודכן משקיף המשחק, משה עגייב, על הימצאותו של עמוס לוזון בתוך החלק ביציע שמוגדר כספסל.

מופע הזעם של לוזון נמשך ועלה מדרגה במחצית השנייה. בדקה ה-72 פנה בעלי ראשל"צ לעוזר השופט, דודו ביטון וצעק לעברו: "הקוון הכי חלש בארץ. אין גרוע ממך, אתה בן זו** גדול". נגמר? לא אם תשאלו את עמוס. בדקה ה-88 צעק לוזון לעבר אדלר על פי הדו"ח: "אתה בושה וחרפה. אין גרועים כמוך. אתה והקוון הזה הכי חלשים בארץ. אני לא מבין איך אתה עוד שופט".

בדקה ה-93 לאחר שליפת כרטיס אדום לשחקן ראשל"צ, בנו עמרי לוזון, נכנס עמוס לוזון לתחומי המגרש ואמר לשופט הרביעי: "שופט רביעי תרשום בן זו**. תרשום אני א*יין אותך, שוטר בן זו**, אתה חלש. אתה גמור, אני מבטיח לך אתה גמור".

לאחר שריקת הסיום, מוסיף השופט בדו"ח, נכנס עמוס לוזון לתוך תחומי המגרש וכשהוא עומד בכניסה למנהרת השחקנים הוא צעק ליד העוזר דודו ביטון: "אני אגמור לך את הקריירה. אתה חלש. אתה בדיחה. אני אגמור אותך. אתה לא תראה דשא יותר. את תדאג תזכור מה אמרתי. תוך שהוא מוסיף תנועות של אפס לעברו".