הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אבוקסיס: "לא טעיתי כשחזרתי לבני יהודה"

עטר, ערן לוי והתקופה בהפועל ב"ש: המאמן ב"מגרש פתוח"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.07.21 - 22:18
תחילת כתבהללא ספק, הסיפור המרכזי של העונה הקרובה בליגה הלאומית תהיה בני יהודה: המועדון הוותיק, עם היסטוריה של תארים, חווה שנה קשה - שהסתיימה בירידה מאכזבת לליגת המשנה - וכעת, תנסה לעלות בחזרה למקומה הטבעי. מי שיעמוד במוקד הניסיון הזה המאמן יוסי אבוקסיס, שחזר במהלך העונה שעברה לאחר קדנציה בת שנה בהפועל באר שבע, אבל לא הצליח להציל את הכתומים ולהשאיר אותם בליגה. רגע לפני המשימה הלא פשוטה הניצבת בפניו, הוא התראיין ל"מגרש פתוח".

"הגעתי באמצע העונה, לקבוצה שהיתה במצב קשה", סיכם אבוקסיס את העונה שעברה, והתפנה גם לחשבון הנפש: "לצערי לא נשארנו בליגה, עשינו דברים מבחינת חדר הלבשה וגם מקצועית, שלא היו טובים למועדון". מה למשל? "עברתי לשחק בשלב מסוים בקו של ארבעה שחקני הגנה, והיה קשה לכבוש, וספגנו המון. הקבוצה לא היתה בנויה למערך כזה".

האם בדיעבד, מדובר היה בטעות? אבוקסיס טוען שלא. "אף אחד לא יכול להבין מה באמת הרגשתי בבאר שבע. הרגשתי בחודש האחרון לא טוב, וברגע שהגיעה ההצעה מבני יהודה, אני מרגיש שהמועדון אוהב אותי. אי אפשר לדעת מה היה קורה אם הייתי נשאר שם. בכדורגל, בכלל, אי אפשר לדעת".

הכותרת המרכזית של בני יהודה, מעבר להישארותו של אבוקסיס, היתה החתמתו המסתמנת של אלירן עטר. החלוץ, שגדל במועדון וחזר אליו 11 שנה, אמור להיות שחקן המפתח בדרך של הקבוצה לעליית ליגה. אבוקסיס משחזר את הדרך להבאתו: "לפני שלושה שבועות ברק (אברמוב, הבעלים) העלה את הרעיון, אם נצליח להביא אותו. כמובן שהסכמתי, ואמרתי שזה יהיה גדול מאוד למועדון, בטח בליגה השנייה. מבחינת אלירן הוא רוצה לסיים את הקריירה איפה שהיא התחילה, והוא עשה קריירה מדהימה. שלושה שבועות ניסינו, אני וברק, להביא אותו - ואני שמח שהוא יצטרף לאימונים".

"זו בהחלט אמירה", המשיך אבוקסיס ופרגן, "עם הכנה נכונה, וכשהוא בא רעב, ברור שזו תוספת כוח משמעותית עבורנו. הבאנו את אלירן, יחד עם שחקנים אחרים, וזה מראה שאנחנו רוצים לעלות ליגה. החזרה תעזור לו, המועדון אוהב אותו וגם הוא את המועדון. ברור שהוא יצטרך לעשות גם שינוי בראש, אבל גם אנחנו, התרגלנו לשנים טובות ועכשיו ירדנו ליגה. זה היה הלם מוחלט".

שחקן נוסף שהוזכר כמועמד, לפחות לפי דבריו שלו, היה ערן לוי. החלוץ, שבסופו של דבר חתם במכבי קביליו יפו, טען בראיון ל"5 באוויר" כי פנה לבני יהודה להצטרף, אך אבוקסיס סירב. "הוא שחקן מצוין", אמר אבוקסיס כשנשאל על לוי, "אבל הרעיון לא עלה מבחינתי. לא חשבנו על זה".

בנוסף, אבוקסיס התייחס גם לחברו הטוב, ברק אברמוב, שספג לא מעט ביקורות בעבר: "החתמת עטר מעידה הכל על הרצון שלו. הוא אמר שנעשה הכל כדי שנחזיר את הקבוצה לליגת העל. עצם זה שמביאים שחקנים בכירים, מראה שהוא כאן כדי להישאר. כיף לי במועדון, אבל יש לנו מטרה קודם כל".