הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מתבייש באוהדים": הסערה בין פאחם לנצרת

צפו. הקהל שר: "איך הלשנתם על האסיר?". ראש העיר גינה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.09.21 - 13:13
תחילת כתבה

(השימוש בווידאו בהתאם לחוק זכויות יוצרים סעיף 27 א')

סערה בכדורגל במגזר: אתמול (ראשון) נערך אחד מהמשחקים הכי מסקרנים בליגה הלאומית כשאום אל פאחם פגשה את אחי נצרת לקרב צמרת בליגה הלאומית, שקיבץ אליו אלפי אוהדים משני הצדדים. האדומים ניצחו 1:3 בתום משחק נהדר, אולם אירוע אחד שהתרחש בין הקהלים הפך לשיחת היום, וגרם להודעות גינוי מצד העיריות וקריאות להרגעת הרוחות.

במהלך המשחק, חלק מאוהדי אום אל פאחם הקניטו את אוהדי אחי נצרת ושרו לעברם: "נצרתי יא חזיר, איך הסגרת את האסיר?". הכוונה באותו שיר אוהדים הוא לאירוע בריחת האסירים מהכלא הישראלי, כששניים מאותם אסירים נתפסו על ידי כוחות הביטחון נלכדו בנצרת, כשעל פי הפרסומים בתקשורת תושבים מקומיים היו אלה שסייעו בתפיסתם.

בנצרת נפגעו מאוד מאותן קריאות נגד הקהל ודרשו התנצלות מיידית, שהגיעה מעיריית אום אל פאחם. "נצרתי, יא אציל. זכינו בספורט, אבל הפסדנו בתרבות", נכתב בהודעת העירייה מטעם ראש העיר, ד"ר סמיר מחמיד, "עיריית אום אל פאחם מוקיעה את הקריאות של אוהדי אום אל פאחם במשחק מול נצרת. אין לזה מקום לא במגרש ולא מחוץ לה. ניצחנו על המגרש, אבל הובסנו בתחום המוסר. אנחנו מצדיעים לתושבי נצרת. יש לנו כבוד אליהם ומקווים שהאירוע לא יפגע ביחסים".