הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רוצה רק את האדיה: הבעיה של בני ריינה

הקבוצה מהמגזר בדרך לליגת העל, למאמן המוערך אין תעודת פרו. כל הפרטים בפנים

רז זהבי
רז זהבי  07.03.22 - 21:32

תגיות: ליגה לאומית

בני ריינה היא אחד הסיפורים הגדולים של השנים האחרונות בכדורגל הישראלי, ונמצאת בדרכה הבטוחה לליגת העל. הקבוצה שהוקמה רק ב-2016, היא אחת המפתיעות והאטרקטיביות העונה בליגה הלאומית, ונמצאת עם רגל וחצי בדרך לליגת העל.

במועדון לא חושבים על אף מאמן אחר אם יעלו פרט לאדהם האדיה, נחשב לבכיר המאמנים בחברה הערבית, וזה שהעלה את ריינה שתי ליגות בתוך שנתיים, והעונה נראה קרוב מאוד להגיע להישג השיא בקריירה, ולהעלות אותה כאמור מהליגה הלאומית לליגת העל.

הבעיה היא שלהאדיה אין תעודת פרו. הוא נדחה פעמיים כאשר ניסה להירשם לקורסי פרו, אך בכירים ומקושרים יותר בכדורגל הישראלי קיבלו את המקום לפניו. על פי התקנון, הוא לא יכול לעמוד על הקווים בליגת העל ללא תעודת פרו.

בריינה כבר שלחו מכתבים להתאחדות לכדורגל על מנת לפתוח קורס פרו במיוחד. במועדון גם פנו לאופ"א על מנת לבדוק היכן יש קורסי פרו ואף יטיסו אותו לאן שצריך. בריינה עירבו בכירים בפוליטיקה של המגזר הערבי על מנת שיעזרו וישיגו אישור מיוחד. בחברה הערבית יש רגישות מיוחדת והבנה לבעיה שאין כמעט מאמנים מובילים מהמגזר, וכולם צפויים להתגייס על מנת שהאדיה יעמוד על הקווים.

מבחינת האצטדיון, בקבוצה מתכוונים לארח ב'גרין' במידה ויעלו ליגה. העונה, משלמים במועדון כ-21 אלף שקל למשחק על מנת להשתמש במתקן, ומקווים להגיע להסכם חדש עם עיריית נוף הגליל.

הסיפור המלא ב'אולפן הלילה' ב-23:45 ב-SPORT5.