הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חיים שאבו מונה למנהלה המקצועי של רמה"ש

פרסום ראשון: אחרי שפוטר מראשל"צ, תחנה חדשה למאמן. מעמדו של חיים לוי יתערער?

רז זהבי
רז זהבי  11.03.22 - 10:24

פרסום ראשון. ארבעה חודשים אחרי שפוטר מהפועל ראשון לציון, חיים שאבו מונה הבוקר (שישי) למנהלה המקצועי החדש של הפועל רמת השרון הנאבקת על חייה בתחתית הלאומית, כשנותרו 9 מחזורים לסיום העונה.

בימים האחרונים החליטו במועדון מהשרון לחזק את הצוות המקצועי, וזאת למרות שביעות רצון מתפקודו של המאמן חיים לוי, שעל דעת שאבו והיו"ר גור תמר יישאר בתפקידו. למרות זאת, התדרדרות נוספת במצבה של הקבוצה עשויה להוביל לפרידה מלוי כבר במחזורים הקרובים.

עבור שאבו, שנחשב לאחד משחקני הבית הגדולים של רמת השרון בעברו, מדובר למעשה בחזרה הביתה. המאמן כבר הספיק לעמוד על הקווים במועדון למספר קדנציות, בין היתר גם בעונתו האחרונה בליגת העל, ואף שימש כמנהל מקצועי במחלקת הנוער.

בשנים האחרונות המזל לא האיר פנים לשאבו, שפוטר בין היתר ממועדונים כמו מכבי הרצליה, הפועל כפר סבא, הפועל כפר שלם, הפועל פתח תקווה וכאמור לאחרונה גם מהפועל ראשון לציון. עונתו הטובה ביותר בעשור האחרון היתה בבית"ר ירושלים, אז שימש כעוזרו של רוני לוי כשהקבוצה סיימה במקום השלישי בליגת העל. המאמן שפוטר מהפועל באר שבע בשבועות האחרונים נחשב עד היום כפטרונו של שאבו, שנעזר בשנים האחרונות בסוכנו רועי דניאל שהוזכר לאחרונה כחלק מקבוצת הרכישה המיועדת בהפועל חדרה.

בימים האחרונים, בעקבות ההפסד לבני ריינה ולקראת משחקי הפלייאוף התחתון, גבר הלחץ על היו"ר גור תמר מצד בכירים בעירייה שמממנת את פעילות המועדון. אותם בכירים שראו בתמר אחראי אשתקד על ירידת קבוצת הנוער לליגת המשנה חוששים שירידה של הבוגרים לליגה א' תוביל להתרסקות מוחלטת של המועדון.

מאחר ושאבו נחשב לדמות מוערכת ומקובלת בעיר ובעירייה, הפצירו אותם בכירים בתמר לצרפו למערכת כאיש מקצוע נוסף. כזכור, השניים היו מסוכסכים בשנים האחרונות אחרי שתמר פיטר את שאבו מתפקידו כמאמן הקבוצה לפני שש שנים, אולם היו"ר החליט לנטרל הפעם שיקולי אגו וכבוד ולהוציא את המהלך לפועל.

למאמן חיים לוי ולסוכנו ניר עמיר הובטח כי המאמן יהיה האחראי הבלעדי על ההרכב והחילופים במשחקים, אך כאמור יתכן שבצעד זה נסללת דרכו של לוי אל מחוץ למועדון, זאת למרות הערכה מקצועית כלפיו מצד גור תמר ושותפיו ליאור סילוק ומאיר הדדי.

במקרה דומה, אורן רותם, ששימש כמאמן רמת השרון כשאלי כהן תיפקד כמנהל מקצועי מעליו, מצא עצמו עד מהרה בחוץ וכהן תפס את המקום על הקווים. כאמור, אף אחד לא יופתע אם ההיסטוריה תחזור על עצמה גם עכשיו.

הסיפור המלא יפורסם היום (14:45, ישיר ב-5SPORT) באולפן הליגה הלאומית.