$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"הלם מוחלט": עימות מכוער בנוף הגליל

צעקות, קללות ומרדף אלים. דרסיליה ומנהל מחלקת הנוער איבדו עשתונות

פאדי מוסטפא  22.09.22 - 11:46
(דני מרון)
(דני מרון)

תקרית מכוערת במהלך אימון ילדים בנוף הגליל: גיורגי דרסליה, המנהל המקצועי של הקבוצה, וסמי מיכאלוב, המנהל המקצועי של מחלקות הנוער, החליפו ביניהם מהלומות וקללות קשות, ורק בעזרת הפרדת ההורים ולאחר מרדף הזוי נמנע עימות פיזי בין השניים - כך על פי עדויות של אנשים שנכחו במקום.

הדרך של כל ילד בבניית קריירה מקצועית עוברת בכמה תחנות חשובות אשר מקרבות את השחקן ליעד הסופי - הקבוצה הבוגרת. דור העתיד לומד את יסודות הכדורגל, והכי חשוב את הערכים החינוכיים על פי השקפת וערכי הדגל של קבוצת האם. באימון של צהרי יום שלישי האחרון בקבוצת ילדים ג' של נוף הגליל, נרמסו כל הערכים של המועדון ושל מחלקות הנוער.
 
בנוף הגליל מתאדרים במתקנים החדשים ובמתחמי אימונים שנבנו בכדי לעזור בבניית דור העתיד. באותו יום התקיים במגרש טאגר - מתחם ספורט בנוף הגליל - אימון של קבוצת ילדים ג' המכילה 40 תלמידים בנוכחותו של מאמן אחד בלבד.

מי שהגיע לביקור פתע הוא המנהל המקצועי הבכיר של המועדון, גיורגי דרסליה, אשר החליט לתרום מנסיונו כשחקן והגיע להשקיף מקרוב על אימוני מחלקות הנוער השונות כמצופה ממנהל מקצועי בכיר במועדון. דרסליה לא האמין למראה עיניו כשראה שרק מאמן אחד אחראי על כמות כזו גדולה של ילדים.

לטענת אנשים שנכחו במקום, דרסליה שאל מה התועלת? מה הם ילמדו? איך דבר כזה קורה? ולא הסתפק בשאלות או חיכה לתשובות, אלא פשוט התקשר למנהל המקצועי של מחלקות הנוער, סמי מיכאלוב, אשר המזוהה עם המועדון ונחשב לדמות ראשית במחלקות הנוער. עוד סופר שדרסליה הזועם פנה למיכאלוב וצעק לעברו: "מה אתה עושה במשרד, תזיז את התחת ותגיע מיד למתחם האימונים בכדי לעזור למאמן שמתמודד עם 40 שחקנים".

על פי עדויות, טון הדיבור היה צעקני, גבוהה מאוד ומבשר רעות להמשך הסיפור. סמי מיכאלוב הנדהם מהפנייה ומהטון הגיע מיד לאימון, וכאן מתחילה העלילה להסתבך. מיכאלוב נכנס למגרש ומיד החלו צעקות וקללות שנשמעו עד חדרי ההלבשה, דחיפות, והכל לעיני 40 תלמידים המומים, הוריהם האמיצים ואנשי המועדון שמצאו את עצמם מפרידים בין השניים ומונעים אלימות פיזית.

נגמר? ממש לא. אנשים ששהו במקום סיפרו שבין השניים התפתח מרדף לאורך המגרש, וכל זה קורה כשחלק מההורים רצים אחריהם, מפרידים בין שני המנהלים המקצועיים ומונעים מהעימות להתפתח. המרדף כלל קלות קשות וצורמות, טוענים הנוכחים, והכל התנהל בשלל שפות. אחד מההורים שנכחו במקום סיפר: "למרות שאני לא דובר את השפה, היה ברור שלא מדובר במילות שבח ואהדה. הטון היה גבוה מאוד ואני חושב שלמדתי כמה קללות קשות בגרוזינית".

הורה אחר שנכח במקום הוסיף: "אני ובני המשפחה בהלם מוחלט. אני שנים רבות בכדורגל הישראלי, הילדים שלנו בשוק וזה גורם לנו לחשוב פעמיים האם להישאר במועדון שזה הפנים שלו. נחכה ונראה מה יעשו קברניטי המועדון עם המנהלים המקצועיים שהביכו אותנו באימון הזה".

כאמור, הפועל נוף הגליל, שנשרה העונה מליגת העל, התחילה את העונה עם המאמן שלומי דורה וכשהתוצאות איכזבו הוחלט להצמיד לדורה את המנהל המקצועי ושחקן העבר, גיורגי דרסליה. בסוף המחזור החמישי דורה נשלח הביתה ומונה במקומו ירון הוכנבוים, שחזר לעוד קדנציה על הקווים בגרין.

דרסליה הספיק והצליח לבצע שני זעזועים במועדון. הזעזוע הראשון הוא חלפת המאמן בקבוצת האם, מהלך שהיה צפוי, והזעזוע השני הוא זעזוע 40 ילדים, שחקני העתיד של המועדון, והורים שלהם, שכנראה שהיו מעדיפים לסייים את האימון המדובר עם מאמן אחד בלבד ולחסוך את הבושה שגרמו שני המנהלים המקצועיים.

סמי מיכאלוב אמר בתגובה: "הוא לא תקף אותי ואני לא תקפתי אותו, רק דיברנו. הייתה אי הבנה לגבי איפה שהילדים צריכים להתאמן וזהו. הם ילדים חדשים, רק הגיעו, מה נגיד להם ללכת הביתה? לא ציפינו שיגיעו כל כך הרבה ילדים, אנחנו צריכים למצוא לזה פתרון. כרגע דרסיליה מנהל מקצועי של כל המועדון ואני מתחתיו. אנחנו מסתובבים פה בין תשע קבוצות. דרסיליה אחלה בן אדם, אחלה איש מקצוע, אנחנו שמחים שאחד כמוהו נמצא אצלנו".

תגובת גיורגי דרסיליה תובא לכשתתקבל.