הסופר קלאסיקו שלה: 0:1 לבוקה אצל ריבר

ג'יליוטי כבש וסידר ניצחון ראשון להצהובים-כחולים בדרבי לאחר שנתיים

מערכת אתר ערוץ הספורט  07.10.13 - 06:34
ככה זה נראה: שחקני בוקה חוגגים (gettyimages)
ככה זה נראה: שחקני בוקה חוגגים (gettyimages)
תחילת כתבהגם אם תחפשו ממש חזק, כנראה שלא תמצאו רותח יותר מזה של בואנוס איירס, שמפגיש את בוקה ג'וניורס וריבר פלייט. הלילה (בין ראשון לשני), זה קרה שוב, כאשר שתי הענקיות של הכדורגל הארגנטיני התמודדו ראש בראש במונומנטאל - אך בסופו של דבר רק אחת יצאה מחייכת: היתה זו בוקה, שידעה לחזור הביתה עם 0:1 קטן-גדול.

למען האמת, זה לא היה עוד דרבי. כבר שנים שבבירת ארגנטינה לא נפגשו השתיים כאשר הן קרובות לצמרת. הקבוצה באדום-לבן ירדה ליגה וגם אחרי ששבה - היא לא ממש חזרה למרכז הבמה. הלילה - ואת זה ידעו כולם בריבר - ניצחון היה מקרב אותם למקומות הראשונים ואולי אפילו היה מזכיר את הימים של פעם, בהם אליפות לא היתה מילה גסה. במקום זה, הם ראו דווקא את היריבה הכי גדולה חוגגת להם מול העיניים.

החבורה של קרלוס ביאנצ'י היתה טובה יותר כבר מהפתיחה והשיגה את השער הסופר-חשוב בדקה ה-23. חואן מרטינס מצא את עמנואל ג'ילוטי, שלא התבלבל וחרץ את גורל ההתמודדות. כל הניסיונות של הבחורים של רמון דיאס לאזן לא צלחו, והצהובים-כחולים זכו בניצחון ראשון בדרבי מאז מאי 2011. אגב, הפעם האחרונה בה יצאה בוקה עם ידה על העליונה במגרשה של ריבר היתה רק ב-2008.

מה זה אומר מבחינת הטבלה? ובכן, חואן רומן ריקלמה, פרננדו גאגו ויתר חבריהם התמקמו להם במקום השלישי עם 19 נקודות, במרחק של 4 בלבד מניואלס אולד בויס המוליכה. במאזנה של ריבר, מנגד, 14 נקודות בלבד. תרחיש של ירידת ליגה נוספת ממש לא נראה ריאלי, אך כל גם תואר האליפות.