אולימפיאקוס לא הופיעה לדרבי ותרד ליגה

הקבוצה של בלאט נעדרה מתחילת סדרת הפלייאוף מול פאו ותיענש בחומרה

מערכת אתר ערוץ הספורט  20.05.19 - 18:58
תחילת כתבה

אחרי אינספור איומים ומאבקי כוחות, עכשיו זה רשמי - אוליפיאקוס ויתרה באופן סופי על סדרת הפלייאוף מול פנאתינייקוס ותרד לליגה השנייה ביוון. הקבוצה מפיראוס אמרה שוב ושוב שלא תופיע למשחק שהיה אמור להיערך הערב (שני), זכר למאבק השיפוט שהחל עוד במשחק הגביע בין הקבוצות במהלך העונה, וכעת היא צפויה לשלם את המחיר.

כזכור, כפי שפירסמנו אמש, ביוון מעריכים כי ההחלטה עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך בכדורסל היווני. על פי התקנון של הליגה, אי הופעה למשחק מחייבת הורדת ליגה, אבל בכירים במערכת המשפטית ביוון ניסו להתערב ולבדוק את גמישות החוקים כדי למנוע את הפיצוץ. מנכ"ל היורוליג, ג'ורדי ברתומיאו, התייחס למקרה ואמר שהיורוליג מחייב את כל הקבוצות לשחק בליגה המקומית, אך במקרה של אולימפיאקוס הליגה תחרוג מהפרוטוקול ותאפשר לה להתחרות: "מאוכזב ומרגיש שמה שקורה ביוון זה בושה לכדורסל".

נשיא הליגה היוונית, לא נשאר חייב הגיב לדבריו של ברתומיאו: "האיש שבאופן בולט התעלם וזילזל בליגות המקומיות במשך שנים, נזכר בהם לפתע. לאיש, שבמעשים ובשיטות שלו מאיים על הכדורסל האירופאי פעם אחר פעם, יש את החוצפה לדבר על התערבות ומציאת פתרונות. מר ברתומיאו, לרוע מזלך אנחנו כולנו מכירים אותך. עדיף שלא תדבר".

מוקדם יותר במהלך היום, ראשי אולימפיאקוס הודיעו באופן סופי שלא יעלו ואף עדכנו את כוחות המשטרה שלא יהיה בהם צורך באואקה. ההודעה הובילה לתגובה של יו"ר פנאתינייקוס, דימטריס ינאקופולוס, שהאמין עד לרגע האחרון שהצדדים יגיעו לעמק השווה: "אנחנו רוצים להאמין שאולימפיאקוס תחשוב על ההחלטה עד הרגע האחרון, תבין שאי הופעה לקרבות האליפות זו טעות ותחזור בה".