קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 אנגליה U19 2 2 0 0:6 6
2 ישראל U19 2 1 0 4:6 4
3 סרביה U19 2 0 1 6:2 1
4 אוסטריה U19 2 0 2 6:2 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דסה: "רף הציפיות עלה, חייבים לנצח במקדוניה"

הצעירה תנסה לשמור ברביעי על סיכוי להגיע לפלייאוף במוקדמות היורו. מיכאל ניס: "רוצים לייצג את ישראל בכבוד"

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  11.08.14 - 09:48
דסה, מכוון גבוה (אלן שיבר)
דסה, מכוון גבוה (אלן שיבר)

הנבחרת הבוגרת של ישראל תפתח את קמפיין מוקדמות היורו רק בעוד כחודש, אבל הנבחרת הצעירה כבר עמוק בתוך העניינים, וביום רביעי (21:00) היא תתארח במקדוניה - אותה תהיה חייבת לנצח על מנת לשמור על סיכוי להגיע לשלב הפלייאוף.

רגע לפני המשחק בסקופיה, המצב הוא כזה: ישראל איבדה סיכוי לסיים בפסגת בית 8 - כך שהמאבק הוא על הסגנות. לחבורה של מיכאל ניס 9 נקודות, בדיוק כמו לנורבגיה, אך לאחרונה משחק יותר מאשר לכחולים-לבנים. חשוב לציין כי גם המקום השני לא מבטיח כרטיס לפלייאוף, שכן רק 4 הסגניות הטובות ביותר יזכו לקבל הזדמנות להעפיל לאליפות אירופה, שתיערך בקיץ 2015 בצ'כיה.

לאור המצב הדי סבוך, לישראל אסור לשמוט נקודות במקדוניה - וכמובן שגם לא בשני המשחקים הבאים בקמפיין, בבית (כנראה בקפריסין) מול מקדוניה ובחוץ מול אזרבייג'אן. "אנחנו צריכים לקחת את כל היריבות ברצינות, להגיע בגישה הנכונה, ואז אולי נשיג משהו", הבהיר המאמן מיכאל ניס לקראת היציאה לסקופיה. "אנחנו רוצים לייצג את ישראל בצורה הטובה ביותר".

על כך שיצטרך להסתדר ללא מואנס דאבור, אולי השחקן הטוב ביותר בנבחרת הצעירה, אמר ניס: "לצערי לא מדובר בתאריך רשמי של אופ"א, והמשחק שלנו מתנגש במשחק ליגה של גראסהופרס. יש לנו סגל של 35 שחקנים כך שנסתדר. ברור שהיינו רוצים אותו כי הוא שחקן מצוין, אבל אין מה לעשות".

אלי דסה הוסיף: "אנחנו חייבים לקחת 3 נקודות כדי להשאיר לעצמנו סיכוי להגיע לפלייאוף. זה הולך להיות לא קל בכלל. לא ברור מאליו שישראל תגיע ליורו, אבל לאור התוצאות האחרונות רף הציפיות עלה. בכל מקרה, צריכים לשמור על צניעות. זה יכול להיות בעוכרנו אם לא נארח בארץ בהמשך הקמפיין, אבל אנחנו מתרכזים קודם במשחק הקרוב".

סגל הנבחרת הצעירה
שוערים: ברק לוי (מכבי ת״א), רם שטראוס (ניה סלאמיס, קפריסין).

הגנה: אלי דסה (בית״ר ירושלים), בן והבה (בית״ר טוברוק), אדי גוטליב (הפועל עכו), טל כחילה (בית״ר ירושלים), טאלב טוואטחה (מכבי חיפה), אמיר בן-שמעון (מ.ס.ע אשדוד).

קישור: אביעד בורלא (בני יהודה), גדי קינדה (מ.ס.ע אשדוד), רועי קהת (הפועל קרית שמונה), עאהד עזאם (הפועל חיפה), בן רייכרט (מכבי ת״א), עומר אצילי (בית״ר ירושלים), דור מיכה (מכבי ת״א), קנת סייף (גנט), דיה סבע (מכבי נתניה), לידור כהן (בית״ר ירושלים)

התקפה: שחר הירש (הפועל פ״ת), אופיר מזרחי (הפועל קרית שמונה), שובל גוזלן (הפועל ת״א).