הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ישראל קרובה לפלייאוף היורו עם 0:3 במקדוניה

מוקדמות צ'כיה 2015: מזרחי (צמד) וגוזלן שמרו על סיכוי טוב לצעירה. היעד: 4 נקודות מתוך 2 המשחקים הנותרים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.08.14 - 22:56
תחילת כתבה

את אליפות אירופה הקודמת היא אירחה ולכן עלתה אוטומטית, אבל בכדי להיות ביורו גם ב-2015, הדרך של ישראל עדיין ארוכה. חניכיו של מיכאל ניס ממשיכים במסע אל עבר טורניר הגמר בצ'כיה בקיץ הבא, והערב הם רשמו נצחון נהדר, הרביעי שלהם בקמפיין, עם 0:3 בחוץ אצל מקדוניה.

ישראל, שהוגרלה לבית 8, כבר הבטיחה לעצמה את המקום השני בבית המוקדמות, הבעיה היא, שרק 4 הסגניות הטובות מבין 10 הבתים יזכו לעלות לפלייאוף. ללא מונאס דאבור (7 שערים במוקדמות) וטאלב טוואטחה, שנותרו עם קבוצותיהם, ניס פתח עם קהת, סייף ומיכה מאחורי מזרחי, שהוצב בחוד. חלוצה של קרית שמונה הוביל את חבריו כשכבש צמד ושובל גוזלן המחליף קינח, מה שהעלה את מאזנה של הנבחרת ל-12 נקודות ב-6 משחקים.

הודות לנצחון הזה, לכחולים-לבנים יש סיכוי לא רע בכלל להיכלל בין 4 הסגניות הטובות, אבל לשם כך הם יזדקקו ל-4 נקודות מ-2 המשחקים שנותרו להם - מול אזרבייג'אן בחוץ ומול המקדונים בארץ. יש לציין שבתום שלב הבתים המוקדמים ייעך שלב פלייאוף בשיטת נוק-אאוט, כשרק 7 נבחרות יצטרפו לצ'כיה המארחת בטורניר הגמר.

הרכב הנבחרת: ברק לוי; אלי דסה, אדי גוטליב, בן והבה, אמיר בן שמעון (עאהד עזאם/12); גדי קינדה, רועי קהת, קני סייף (דיא סבע/86), דור מיכה, בן רייכרט (שובל גוזלן/61); אופיר מזרחי.