קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 אנגליה U19 2 2 0 0:6 6
2 ישראל U19 2 1 0 4:6 4
3 סרביה U19 2 0 1 6:2 1
4 אוסטריה U19 2 0 2 6:2 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לוין: המטרה להכשיר שחקנים לנבחרת הבוגרת

צפו במאמן הצעירה לקראת פתיחת הקמפיין: אני מאמין בכולם

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  03.09.19 - 19:07

נבחרת ישראל הצעירה תפתח בעוד שבוע את קמפיין המוקדמות ליורו 2021 שייערך בהונגריה וסלובניה. הכחולים-לבנים הצעירים ייצאו לקרב חוץ במחזור הראשון שלהם מול קזחסטן, כאשר בבית שלהם נמצאות גם ספרד, צפון מקדוניה, מונטנגרו ואיי פארו. מאמן הנבחרת, ניר לוין, דיבר היום (שלישי) במהלך האימון על ההכנות וההתרגשות לפני פתיחת הקמפיין.

"קודם כל המשחק באסטנה הוא משחק חוץ קשה, תחילת הקמפיין שלנו", אמר לוין. "הם מגיעים לאחר שני ניצחונות. מול מונטנגרו ראיתי אותם, הם ניצחו בשניות הסיום - זו קבוצה איכותית, עם הרבה אופי ונחישות. בלי שום ספק יהיה לנו מאד קשה איתם. יש לנו שחקנים טובים שמשחקים בליגת העל ומקבלים את ההזדמנות. כמו שראיתם באימון, הייתה התלהבות גדולה. אני מאמין בשחקנים לקראת המשחק הזה, ובכלל לקראת הקמפיין".

"חלק מהשחקנים הם עוד מהקמפיין הקודם עם מרקו וכשאני הייתי כאן איתו. בקמפיין הזה יש לנו מספר שחקנים צעירים, חלק היו איתנו בנוער בשלב העילית והם פה איתנו. זה שילוב של שחקנים על פי הדקות שהם מקבלים בליגת העל או הלאומית, סה"כ זה נראה טוב. שמחים שרז שלמה, שהוא חלק מהנבחרת הצעירה, גם חלק מסגל הבוגרים. כך היה עם אילון אלמוג ביוני כשהיינו באוקראינה. צריך לזכור שאנחנו שואפים להישגים, אבל התפקיד העיקרי שלנו הוא לקדם שחקנים ולהכשירם לנבחרת הבוגרת".

על המטרות הוסיף המאמן: "השאיפה להגיע הכי גבוה שאפשר, אליפות אירופה של העונה תהיה עם 16 קבוצות ולא 12, יש יותר הזדמנות מלפני כן. ספרד הכי איכותית בבית שלנו ופייבוריטית, ננסה להתמודד בצורה טובה וראויה. משחק אחר משחק, כי זה קמפיין של שנה ונקווה למשחק טוב באסטנה. אלי דסה? עשינו משחק אימון של הצעירה מול הנוער, אלי שיחק איתנו ואמר לי לפני המשחק 'תן לי לשחק את כל המשחק ושימו מולי את השחקן הכי טוב שיש כי חסרות לו דקות משחק'. הוא נתן את הכל. ביקשתי מההתאחדות להביא אותו כחריג אלינו לקבוצה ולא קיבלתי אישור, אז נאחל לו הצלחה בבוגרת".

גם אור דסה התראיין: "תמיד כיף להתחיל קמפיין חדש. יש שאיפות ומטרות, מנסים להגשים חלומות. קשה להסתכל רחוק מדי, זה קמפיין של שנה וחצי. המטרה היא להגיע כמה שיותר רחוק ולצבור כמה שיותר נקודות. שחקנים משמעותיים מליגת העל? לא משהו שקרה בשנים קדומות. הרבה שחקנים שפותחים ונותנים גולים, זה עוזר לנבחרת. אלי דסה? תמיד רציתי לשחק איתו יחד, אח שלי בכושר טוב למרות שלא מצא קבוצה. הוא מתאמן טוב ומאמין שייתן הכל לנבחרת".