קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 אנגליה U19 2 2 0 0:6 6
2 ישראל U19 2 1 0 4:6 4
3 סרביה U19 2 0 1 6:2 1
4 אוסטריה U19 2 0 2 6:2 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רשמי: גיא לוזון מונה למאמן הנבחרת הצעירה

שב למדים הלאומיים 9 שנים אחרי שהדריך את הכחולים-לבנים ביורו הצעירות

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  12.05.22 - 10:31

אחרי 9 שנים - הוא חוזר. ההתאחדות לכדורגל הודיעה הבוקר (חמישי) על מינויו של גיא לוזון למאמן הנבחרת הצעירה, זו בעקבות המלצת ועדת האיתור בראשות אורן חסון, אלי אוחנה ואלי כהן.

שמו של לוזון הובא בפני ועדת האיתור בעקבות המלצתו של המנהל הטכני של הנבחרות הצעירות, יילה חוס, כשההצבעה בנושא המאמן התקבלה פה אחד בעד המינוי. אישורו הסופי יובא להנהלת ההתאחדות לכדורגל, שתתכנס לישיבה מיוחדת בנושא.

גיא לוזון אמר לאחר המינוי: "אני רואה זכות גדולה לחזור ולהוביל את נבחרת ישראל הצעירה ומלא ביטחון ביכולתי להשיג את היעדים הקצרים וארוכי הטווח שהוצגו לי. יש בנבחרת הצעירה תלכיד מצוין של שחקנים וצוות מקצועי, כולם מכירים אותי ומוכרים לי וזה יתרון גדול. הבעת האמון בי של המנהל הטכני יילה חוס, עמו קיימתי מספר פגישות, ו-ועדת האיתור אינה מובנית מאליה ועל כך תודתי להם".

אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל: "הנבחרת הצעירה בעמדה מבטיחה להשיג לפחות את הכרטיס לפלייאוף על הזכות להיות חלק מטורניר גמר יורו 2023 לנבחרות צעירות, וראינו חשיבות גדולה במינוי מאמן קבוע לנבחרת ולא להסתפק במינוי לשני המשחקים האחרונים בקמפיין. גיא לוזון הוביל את הנבחרת הצעירה בהצלחה בטורניר גמר היורו שאירחנו כאן ב-2013, הוא בעל ניסיון עשיר באימון קבוצות בכדורגל המקומי ואף עשה זאת בהצלחה לא מבוטלת באירופה. היכולת של מאמן והפוטנציאל שלו לא נמדדים רק על פי העונה האחרונה ואני משוכנע, כמו חברי לוועדת האיתור, כי גיא, הצוות שיעבוד עמו והשחקנים, ימשיכו את הקמפיין המוצלח של הנבחרת הצעירה ויובילו אותנו להשתתפות שלישית ביורו לנבחרות צעירות".

חסון המשיך: "גיא, ככל שהמלצתנו תאושר על ידי הנהלת ההתאחדות, יצטרף לצוות מבטיח, בהובלת יילה חוס, בוני גינצבורג ומשה סיני, שמוביל את הנבחרות הצעירות שלנו להתקדמות מרשימה במיוחד. גיא יהיה אחראי בנוסף על מרכז הפיתוח של ההתאחדות באשקלון וההצלחה המוכחת שלו באיתור כשרונות, בקידום ובפיתוח שחקנים צעירים תשרת היטב את הכדורגל שלנו".

כאמור, זו איננה הקדנציה הראשונה של לוזון בנבחרת הצעירה. באוגוסט 2010 מונה לתפקיד, כאשר תחת הדרכתו התמודדה הנבחרת ביורו עד גיל 21 בשנת 2013, אותו אירחה ישראל ואף העפילה אליו אוטומטית. תחת לוזון, סיימה הנבחרת במקום השלישי בבית שכלל את איטליה, אנגליה ונורבגיה.

העונה האחרונה לא תיזכר כמוצלחת בקריירה של לוזון, זאת אחרי שבדצמבר 2021 הודיעה מכבי פתח תקווה על סיום דרכו בקבוצה כשהיא עם 10 נקודות בלבד.