$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"יהפוך למנהיג בכל מקום". הפריחה של סתיו למקין

מהמונדיאליטו לאירופה? קובי רפואה: "זה לא מפתיע". אורי אוזן: "אופי מיוחד"

אורי בבליקי  03.06.23 - 13:30

נבחרת ישראל של אופיר חיים רושמת מונדיאליטו נהדר. מספר רב של שחקנים צעירים מראים יכולות אדירות על כר הדשא וככל שמתקדם הטורניר הם נכנסים עמוק לתודעה הציבורית וכותבים את ההיסטוריה מחדש. אחד השחקנים הבולטים בסגל הוא סתיו למקין.

הבלם, שהספיק העונה לחוות בוגרים בהפועל ת''א, מוביל את הגנת הנבחרת לצד אור ישראלוב. למקין, שנחשב לשחקן מהיר ובעל ראיית משחק מרשימה, רשם בשלב הבתים נתונים מרשימים, כשניצח 86% ממאבקי האוויר ו-67% ממאבקי הקרקע. כמו כן, בלם האדומים רשם 24 חילוצים מוצלחים, מסר 17 כדורי עומק ו-84% ממסירותיו הגיעו ליעד. גם במשחק מול אוזבקיסטן למקין הוביל את ההגנה הישראלית בצורה מרשימה במיוחד כשיחד עם חבריו שמר על רשת נקייה.

אך לא פחות חשוב מכך, למקין מציג יכולת מנהיגותית ואופי חזק. הדוגמה הבולטת הייתה במשחק המכריע מול יפן, עמוק בתוך תוספת הזמן עלה הבלם לעמדה התקפית, סייע לשער שהעלה את הנבחרת לשמינית הגמר.

קצת אחורה. סתיו למקין (20) גדל בתל אביב והחל את דרכו במחלקת הנוער הצהובה. בגיל 15, הבלם חצה את הכביש לאחר שהדברים לא הסתדרו בקרית שלום. "תוך פגישה אחת סתיו ומשפחתו החליטו לעבור. גם לחברו הטוב עומר סניור, שגם עבר להפועל ת''א, יש חלק במעבר", אמר אדם הקרוב לשחקן.

מהרגע שנחת במתחם חודורוב, למקין בלט בכישוריו. אך מעל הכל הרשים באופיו. "סתיו ווינר בנשמה, הוא שונא להפסיד, מהרגע שהגיע הוא התאמן הכי חזק ועזר לחבריו להיות טובים יותר", אמר אחד ממאמניו במחלקות הנוער. מה שעלול היה לעצור את התקדמותו היתה פציעה קשה שחווה בנערים א' שהשביתה אותו למעל חצי שנה, אך הוא המשיך: ''לסתיו יש מעטפת אדירה ואופי חזק, הוא לא התלונן לרגע וחזר כמו גדול''.

כשעלה לנוער, גם מאמנו אורי אוזן לא התעלם מהכישרון: ''סתיו לא פראייר, הוא מקצוען אמיתי, מדובר בבלם מהיר במיוחד שיודע לצאת קדימה, משהו באופי שלו מאוד נגע בי, הוא מאוד בוגר. זה לא מפתיע אותי שהוא המנהיג של הנבחרת. הוא היה מגיע חדור מטרה לכל אימון, הוא אחד שמתעצבן על המגרש ולא מוכן לקבל הפסד, הוא הבקיע כמה פעמים שערי ניצחון חשובים. תמיד הייתה בכדורגל הישראלי בעיה בעמדה שלו, אני חושב שהוא פוטנציאל גדול להיות בלם מוביל גם בנבחרת הבוגרת''.

כדי להבין את אופיו של למקין, אפשר לחזור לשנתו האחרונה בנוער כאשר במהלך אימון ''טניס רגל'' הוא רצה לנצח, ביצע מספרת, נפל על הכתף ופרק אותה - פציעה שהשביתה אותו לשלושה חודשים.

כשהתאושש מהפציעה, הבלם חזר ישר לבמה המרכזית - הרכב הקבוצה הבוגרת של הפועל ת''א. מי שבחר להמר על הכישרון הוא המאמן באותה התקופה, קובי רפואה: ''אני זוכר את סתיו עוד מהנערים, רציתי אותו להרכב של הבוגרת גם בידיעה שאולי אשלם מחיר וזאת הרבה בזכות האופי שלו. ידעתי מה אני הולך לקבל, אמרתי לו שאני אחראי לכל טעות שיעשה על המגרש והוא החזיר עם פלייאוף עליון מצויין. ככל שהזמן יעבור הוא יקבל ביטחון בבוגרים ויהפוך למנהיג איפה שלא ישחק. אני זוכר את השיחה איתו יום לפני שבחרתי לשים אותו בהרכב, אמרתי לו שאני מתלבט אם לשבץ אותו ישר ב-11. הוא נהיה אדום מהתרגשות, חיבקתי אותו ואמרתי לו שאני סומך עליו. ההצלחה שלו במונדיאליטו ממש לא מפתיעה אותי".

למקין רשם בעונה החולפת 22 הופעות בבוגרים בהפועל ת''א. הבלם, שרשום בסוכנות שחקנים זרה יחד עם אנטוניו רודיגר, מחזיק בסעיף יציאה לאירופה של 750 אלף אירו ולא מן הנמנע שלאחר הופעותיו במונדיאליטו הוא יבצע את קפיצת המדרגה כבר הקיץ.