$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
מוקדמות יורו 2025 עד גיל 21
קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 גרמניה U21 6 5 0 4:15 16
2 פולין U21 7 5 2 6:14 15
3 בולגריה U21 7 3 1 7:14 12
4 קוסובו U21 7 2 2 10:8 9
5 אסטוניה U21 6 0 5 19:2 1
6 ישראל U21 5 0 5 10:3 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

תג המחיר והדוגמה מליונל מסי: אלעד מדמון נחשף

הפריצה הגדולה ("הגיע בבום"), הדחיפה מהאבא ("הרוב בזכותו"), הבחירה במכבי ת"א ("היו יותר רציניים. מקווה שיזכו באליפות") והתחביב ("הסטיגמה על התימנים נכונה"). רגע לפני שהוא עורך את הופעת הבכורה שלו בנבחרת הצעירה, תגלית העונה מהפועל חדרה בראיון ראשון

הדר יעקבי
הדר יעקבי  21.03.24 - 11:01
(תמונה: ההתאחדות לכדורגל)
(תמונה: ההתאחדות לכדורגל)

רק עכברים שעוקבים אחרי משחקי נוער בכדורגל הישראלי הכירו את השם אלעד מדמון עד פתיחת העונה הנוכחית. הכישרון הצעיר (20) של הפועל חדרה לא תוכנן להיות שחקן הרכב, אבל מחסור בשחקני התקפה אילץ את ניסו אביטן לתת לו הזדמנות. להגיד שהוא לקח אותה בשתי ידיים יהיה אנדרסטייטמנט. 11 שערים (יותר מ-50 אחוז מסך השערים של חדרה) ובישול אחד הפכו אותו למועמד לשחקן העונה הראשון שמגיע מחדרה. כעת, עם תג מחיר של 1.7 מיליון יורו ששילמה עליו מכבי ת"א והר של ציפיות, הוא צריך להוכיח שהוא יכול את היכולת הזו לאורך זמן. הערב (18:30) הוא יקבל הזדמנות לעשות את זה במדי הנבחרת הצעירה, שתפגוש את פולין במוקדמות היורו ורגע לפני הוא סיפר על רכבת ההרים שעבר העונה בראיון בלעדי לערוץ הספורט. 

פרצת בסערה העונה, אבל לא הרבה אנשים מכירים אותך. ספר קצת על עצמך. איפה נולדת, איך היתה הילדות שלך, מי האנשים שהכי השפיעו עליך, מה אתה אוהב לעשות מחוץ לכדורגל, מי השחקנים שאתה מעריץ והכי השפיעו עליך, מי המאמנים שהכי קידמו אותך, מי האנשים הכי קרובים אליך בקבוצה ובחיים?
"נולדתי בנתניה. כל הקריירה עד עכשיו אבא שלי ליווה אותי ודחף אותי. מה שאני היום... זה הרוב בזכותו. אבא שלי ציפה שאהיה שחקן גדול, כל הזמן הוא הכניס לי לראש שאם רק אעשה מה שאני יודע, הכל יהיה בסדר. כל הזמן אמר 'אני יודע למה אתה מסוגל', הוא השקיע בי מעבר למה שאפשר לדמיין. אימונים אישיים כל שבוע, אימונים אחרי האימון עם הקבוצה. הוא היה עושה איתי ריצות ולא נותן לי לנוח וממש עוקב אחרי ואחרי ההתפתחות שלי מגיל קטן. הוא ידע שאני אפרוץ, וברוך השם, עכשיו אני הגל הנכון".

"מבחינת שחקן שהשפיע עליי, כמובן שמסי, שממש השפיע על כל תפיסת הכדורגל שלי. הוא אף פעם לא מתגרה, תמיד צנוע, תמיד מעריך את המאמצים של השחקנים לידו. תמיד היו יורדים עליו שהוא לא יודע להנהיג, אבל אני ידעתי שהוא מסוגל ואפשר לראות בשנים האחרונות איזה מנהיג ענק הוא. הוא לימד אותי שאפשר להיות בשלך, בלי לדבר יותר מידי, בלי שישמעו אותך יותר מידי ועדיין להיות השחקן הכי טוב בהיסטוריה. לראות אותו משחק במציאות זה חלום שלצערי לא התממש עדיין עבורי, אבל אולי עוד יצא לי באולימפיאדה. לראות אותו על הדשא משחק זה כבר כמו ילד קטן שנוגע פעם ראשונה בכדור".

"מבחינת מאמנים שהשפיעו עלי, יש את שי מימון שאפשר להגיד ששינה אותי כשחקן כשאימון אותי בגיל צעיר יותר. הייתי מגיע לאימונים עם כל כך הרבה ביטחון כי ידעתי שהוא מאחורי. גם אופיר חיים השפיע עלי מאוד, למרות שהיתה לי איתו תקופה קצרה, אבל מספיק להחליף איתו כמה משפטים כדי שהוא ידביק אותך בתשוקה המתפוצצת שלו לכדורגל. המאמן השלישי הוא ניסו אביטן, שבתחילת העונה אמרו שאני צריך עוד להשתפר, להתאמן עוד, אולי רק שנה הבאה לקבל הזדמנות. אבל הוא נתן לי את הצ'אנס בהופעה שבה הכל השתנה נגד אשדוד. הוא גם שינה לי את התפקיד. כל חיי שיחקני 10 או כנף, והוא שם אותי חלוץ 9. נכון שזה כי היתה מצוקה והיו חסרים שחקנים, אבל הוא נתן לי את המושכות".

"עכשיו אני נהנה לעבוד עם גיא לוזון. הוא מאמן מאוד טקטי ואני רואה כמה חשוב לו שנבין בדיוק מה כל אחד צריך לעשות. הוא גורם לנו להאמין שלא משנה כמה כישרון יש אצל היריבה, אם אנחנו נהיה ממושמעים טקטיים אנחנו יכולים לנצח כל קבוצה".

"יש לי גם אח גדול שמשחק כדורגל, עמית מדמון. היום הוא משחק בליגה ב' צפון, אבל כשהיינו קטנים היה לו יותר כישרון ממני. גם הוא משחק חלוץ והוא נותן לי טיפים היום".

"חוץ מכדורגל אני גם מאוד אוהב לשיר, מזרחית בעיקר. אפשר להגיד שהסטיגמה על התימנים שיודעים לשיר נכונה, אבל אני לא טוב בשירה כמו בכדורגל".

סיפרת ששיחקת גם כנף, גם 10 ועכשיו חלוץ. איזו עמדה נוחה לך יותר?
"אני לא כזה בררן, מה שיתנו לי אני אשחק, אבל כבר התרגלתי לחלוץ 9. אני מבין יותר את המשחק כחלוץ היום, אני משקיע בזה הרבה. אבל אני אתן את ה-100% שלי לא משנה מה ואיפה".

אתה חושב שאתה יכול להוביל בנבחרת הצעירה כמו שעשית בהפועל חדרה?
"בחדרה אני לא קורא לזה להוביל. אני פשוט עושה את התפקיד שלי. אם תסתכלי, את רוב הנקודות לקחנו במשחקים עם שער נקי, אז זה לא רק אני, גם אם אני כבשתי באותו משחק. בנבחרת אני פשוט אתן את מה שאני יודע. אני מקווה לתת הופעות טובות ואני אשמח להיות אחד מהמובילים כמובן".

יש לך רק ארבע הופעות בנבחרת הנוער של ישראל. זה בגלל שפרחת מאוחר או שאתה מרגיש שקצת פוספסת בגילאים הצעירים יותר?
"אני לא חושב שזה התפספס, כל אחד יש לו את הפריצה שלו בסופו של דבר. יש אחד שעושה את זה על הגל בעשרה משחקים ויש אחד שצריך את השנה שלו כדי לפרוץ. עכשיו אפשר להגיד שאני עשיתי את הפריצה שלי ויותר מדברים עלי ואני שמח מהקצב שלי. מה שאני יודע לתת אני אתן, גם אם זה יקח עוד שנתיים או שלוש אפילו".

אתה רואה בזימון הזה גם איזו הכנה לאולימפיאדה?
"זאת ההזדמנות שלי להוכיח ולהלחם על המקום שלי באולימפיאדה. יש לנו מלא שחקנים מוכשרים בגילאים האלה שיכולים לקבל את הזימון. אני אתן מה שאני יכול כדי להכנס לסגל".

אתה חושב שהיית יכול להיות היום גם בנבחרת הבוגרת ולשחק לצד ערן זהבי? יכול להיות שבקרוב תשחק לידו גם בקבוצה
"כן. שחקנים בגילי נמצאים שם, אבל כמו שאמרתי, כל אחד בקצב שלו. יכול להיות שאני צריך פה שגיא לוזון יכין אותי לנבחרת הבוגרת כמו שצריך. לפעמים לעשות את הקפיצה למים העמוקים מהר מידי יכול להיות גם פחות טוב".

בשנים האחרונות גדלים הרבה שחקנים מוכשרים בכדורגל הישראלי, במיוחד בשנתון שלך. אתה חושב השנתון הזה יכול להוביל את הנבחרות להישגים גדולים, אולי אפילו מונדיאל?
"חד משמעית יש לנו כמה שנתונים עם הרבה ביטחון וכישרון ובגלל זה אנחנו מצליחים. כל אחד מראה את היכולות שלו ואני חושב שבשנים הבאות נוכל להגיע להישגים יפים מאוד. אני רואה עצמי לאט לאט מגיע גם לבוגרת, זו השאיפה שלי, זה חלום ילדות, ואני מקווה לעשות את זה כמה שיותר מוקדם".

הגעת אנונימי לעונה הזאת - פתאום רעש סביבך, הצעות, מיליונים, קבוצות גדולות. איך מתמודדים עם זה?
"החודש הראשון שהתחלתי לפרוץ זה היה ממש בבום, זו הרגשה שאי אפשר לתאר אותה. אני חושב שהצלחתי לשמור על יציבות עד כה, יש לי גב גדול מחברים ומשפחה. יש לי חברים בחדרה שכל הזמן אמרו לי שאני מסוגל אפילו ליותר. ברגע שיש כזה גב אין סיבה ששחקן לא יצליח להתמודד".

מכבי חיפה עקבה אחריך תקופה ארוכה ורצתה אותך כבר בקיץ. מה אתה יכול לספר לנו על זה? מי דיבר איתך שם? למה זה לא יצא לפועל?
"האמת היא שאני לא יודע יותר מידי, לא רציתי להיות שותף לזה, רציתי להתרכז בכדורגל ובחדרה. אף אחד לא דיבר איתי אישית, היו שיחות עם אנשים שזו העבודה שלהם ואני גם לא רוצה שידברו איתי. העדפתי להיות בשלי".

בסופו של דבר העדפת לחתום במכבי ת"א. למה?
"מכבי תל אביב זה מועדון ענק וזה שדרוג ענק בשבילי. זה היה טיפה יותר רציני, ההתעניינות ממכבי, אפשר להגיד, ואני שמח לחתום שם. אבא שלי היה זה שניהל את רוב השיחות והוא רצה שאני אתעסק בכדורגל ולא בשיחות האלה. לשחק במכבי תל אביב זה ציפייה ענקית יותר מחלום שמתגשם. ממש רציתי את זה בגיל קטן עוד, ואני מצפה לזה מאוד".

מה אמרו לך במכבי ת"א? אתה הולך להיאבק שם על ההרכב עם שמות גדולים מאוד. איך אתה חושב שתוכל להשתלב שם?
"חדרה זה מקום חם ואוהב ואני מודה להם על ההזדמנות, תמיד תהיה להם פינה חמה אצלי בלב. אבל כן, מכבי תל אביב זה מועדון שדורש הרבה יותר. אני אבוא ואתן את מה שאני יודע, אני אעבוד אפילו קשה יותר ממה שאני עכשיו ובעזרת השם הכל יהיה בסדר".

איך אתה מתמודד עם הציפיות של שחקן שנלחמו עליו הקבוצות הגדולות בישראל ושולם עליו כ"כ הרבה כסף?
"אני בחשיבה שלי, אם אין לחץ ואין ציפיות, אין סיבה לבוא ולשחק. זה מחמיא לי מאוד, אבל בסוף כל משחק צריך להגיע מחדש ולתת עבודה ולחץ זה מה שנותן לי את התשוקה למשחק".

מי לדעתך תזכה באליפות העונה בליגה?
"אני לא יודע. אני מתעסק כרגע יותר במי תרד ולא במי תיקח אליפות. אבל לשחק במוקדמות ליגת האלופות זה יהיה חלום בשבילי, אז אני מקווה שמכבי תל אביב תיקח".

הרגשת שהעונה תהיה עונת הפריצה שלך?
"לי היה קצת יותר קשה לעכל את זה, אבל אפשר להגיד שאבא שלי האמין יותר ממני. הוא ניתח איתי כל משחק ומה לעשות. לא תמיד זה הצליח. אבל כשיש ביטחון, זה כיף גדול ועבדתי קשה בשביל זה ואין תחושה טובה יותר מלהצליח אחרי עבודה כל כך קשה".

כבשת 11 שערים העונה בחדרה. כמה אתה חושב שאתה יכול להבקיע בקבוצה גדולה שיוזמת יותר?
"העונה עוד לא נגמרה, אני מקווה עוד להבקיע כמה שיותר שערים. ברור ששערים זה כיף גדול, אבל להישאר בליגה זו המטרה. גם אם אחרים ישימו את הגולים, לא יהיה שמח ממני. מכבי תל אביב זה עונה הבאה ונראה מה יהיה".

יצא לך לדבר פעם עם ערן זהבי?
"לא יצא לי לדבר איתו עדיין את האמת, אבל לשחק עם זהבי זה מרגש, גדלתי עליו. ללמוד מחלוץ כזה זה פרס בשבילי".

כבשת מול הפועל ת"א ישר אחרי החתימה במכבי ת"א, ואז ביצעת תנועת השתקה. זה היה מחווה לקהל של מכבי ת"א?
"זה לא היה מכוון לאף אחד. זה סימן שאני אוהב, תמיד ראיתי את זה בטלוויזיה, שחקנים עושים את זה וזה היה נראה לי כיף לעשות את זה אחרי גול".