הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פדרר: "היה קרב אכזרי אך נלחמתי עד הסוף"

הפנומן השוויצרי נשם לרווחה אחרי הקאמבק מול ז'וליאן בנטו: "קשה להישאר מרוכז, כשמסביבך כולם בפאניקה". הצרפתי: "הוא כמו סלע, פיגור שתי מערכות ולא רואים עליו כלום"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.06.12 - 09:11

ווימבלדון 2012 כמעט ובלע מדורג בכיר שני בתוך יממה. אחד הטורניר המפתיעים ביותר של השנים האחרונות בלונדון ממשיך לספק דרמה ואחרי ההדחה הסנסציונית של רפאל נדאל, רוג'ר פדרר היה אמש (שישי) על סף יציאה מוקדמת מול ז'וליאן בנטו. השוויצרי כבר פיגר 2:0 במערכות ונראה חסר אונים מול הביטחון של הצרפתי, אולם אז התעשת וטיפס בחזרה עד לניצחון 6:4, 7:6, 2:6, 6:7, 1:6, בדרך לשמינית הגמר.

"אלוהים, זה היה קרב אכזרי", אמר רוג'ר פדרר אחרי שנשם לרווחה בסיום המותחן במגרש המרכזי, "היה לי גם כנראה לא מעט מזל, אבל נלחמתי עד הסוף. בשלוש המערכות האחרונות פשוט ניסיתי להישאר בחיים ובסט הרביעי זה היה כל כך קרוב".

כמובן שהגיעו גם מחמאות גדולות ליריבו, שכמעט חולל את ההפתעה השניה של הטורניר. "ז'וליאן שיחק מדהים", פרגן פדרר והסגיר מעט ממה שעבר עליו ברגעים הקשים, "כשאתה בפיגור של שתי מערכות אתה חייב להישאר רגוע, למרות שזה קשה מאוד כי כל מי שמסביבך נכנס לפאניקה. פשוט צריך לנסות להתרכז בכל נקודה בפני עצמה".

פדרר אולי נראה בדרך לאסון, אבל ז'וליאן בנטו ראה משהו אחר. "מנטאלית, הוא כמו סלע. הוא בפיגור 2:0 במערכות ולא מרגישים עליו כלום", אמר ", אמר הצרפתי והודה כי ברגע מסוים הוא הרגיש כמו הסנסציה הבאה, בדיוק כמו שחש לוקאש רוסול, שהדיח את רפאל נדאל, "זה היה רגע קסום, אבל לצערי הוא לא נמשך יותר משנייה אחת".

בנטו הולך הביתה עם המחמאות אך לא יותר מזה, ורוג'ר פדרר ממשיך לקרב הבא. בשמינית הגמר מחכה לו חאבייר מאליס, הבלגי הוותיק, שגם הוא מגיע אחרי דרמה מפרכת בסיומה הוא עבר את פרננדו ורדאסקו הספרדי (17 בטורניר) עם 6:1, 6:7, 1:6, 6:4, 3:6.