הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פדרר בגמר ווימבלדון. צפו ב-1:3 על דיוקוביץ'

השווייצרי נתן את אחד המשחקים הטובים שלו בשנים האחרונות וחזר לגמר באול אינגלנד קלאב עם 3:6, 6:3, 4:6 ו-3:6 על נולה. ימתין למארי או טסונגה ובראשון יוכל להשתוות לסמפראס עם שבע זכיות ולהוסיף לארון את הגראנד סלאם ה-17

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.07.12 - 17:30

כמה חבל שהמשחק הזה לא יכול להתקיים כל שבוע. הטניסאי המדורג 1 בעולם, נובאק דיוקוביץ' הסרבי, פגש הערב (שישי) את את רוג'ר פדרר (שווייץ, 3) בקרב על הכרטיס הראשון לגמר ווימבלדון 2012, ולאחר קרב ענקים כמו שרק השניים הללו יכולים לספק, השוויצרי ניצח 3:6, 6:3, 4:6 ו-3:6 ואותת לכל מי שטוען שעבר זמנו, שהוא היה ועודנו אחד מהגדולים ביותר.

דיוקוביץ', שזכה בשנה שעברה לראשונה בגרנד סלאם היוקרתי מכולם על הדשא ב"אול אינגלנד קלאב", רצה להמשיך בניסיון להגן על תוארו, ובהתחשב בעובדה שבכל המפגשים האחרונים שלו עם פדרר הוא ניצח, בפתיחה הוא לא נראה כמי שחושש מיריבו, שכבר היה מי שקרא לו לפרוש. רק דבר אחד נולה לא לקח בחשבון: על הדשא, השניים מעולם לא נפגשו.

אמנם אחרי ששמט את המערכה הראשונה המדורג מספר 1 איזן ל-1:1, אבל משם והלאה ראינו דיוקוביץ' אחר, כזה שלא ראינו בשנה האחרונה: מתוסכל, חסר בטחון, מפוחד, חושש מהפסד יותר מתמיד, ובשלבים המאוחרים של המשחק גם מיואש. פדרר הציג את אחד המשחקים הטובים ביותר שלו בשנים האחרונות ונקם ביריבו על ההפסד בחצי גמר הרולאן גארוס תוך שעתיים ו-19 דקות, וכמה מתוקה שהיתה הנקמה הזו - השווייצרי עלה לגמר ה-8 שלו בווימבלדון ואם יזכה, הוא יחזור לפסגת הדירוג, אותו החזיק 285 שבועות בעבר. השיא אגב, שייך לסמפראס, שהיה המדורג 1 במשך 286 שבועות. 

השווויצרי לא הראה זאת, אבל היה ברור שהוא נהנה לשלוח את נולה לכדורים שהסרבי לא מסוגל להגיע אליהם, וככל שהתסכול של המדורג 1 גבר, כך המשחק של פד-אקס הפך לנקי ויפה יותר לעין. לראשונה מאז 2009, פדרר חוזר לגמר ווימבלדון, ועכשיו נראה אותכם מהמרים נגדו. ולחשוב שרק לפני חודש אמרו שתם זמנו. המאזן בין שני הטניסאים צמח עוד קצת לטובתו של השווייצרי (12:15), ובכל הנוגע למספר התארים, הסרבי יכול רק להביט בקנאה ולקוות שמארי או טסונגה יקלקלו לפדרר בגמר.

רוג'ר פדרר יוכל ביום ראשון לזכות בגראנד סלאם ה-17 שלו בקריירה והשביעי בווימבלדון. אם יעשה זאת הוא ישווה את שיאו של פיט סמפראס, שעומד על 7 זכיות ונקבע בשנת 2000 לאחר הניצחון הגדול על פטריק ראפטר האוסטרלי. פדרר זכה בוויבמלדון ברציפות מ-2003 ועד 2007 וב-2009. הפנומן השווייצרי זכה 4 פעמים באליפות אוסטרליה, 5 פעמים באליפות ארצות הברית ופעם אחת ומיוחדת ברולאן גארוס ב-2009.

ההופעה האחרונה של פדרר בגמר של טורניר גראנד סלאם הייתה לפני שנה בגמר הרולאן גארוס, כאשר השווייצרי הפסיד 3:1 לרפאל נדאל. הזכייה האחרונה שלו הייתה לפני כשנתיים וחצי באליפות אוסטרליה עם 0:3 חלק על אנדי מארי.

מהלך המשחק
אחרי 5 שמירות רצופות על ההגשה, פדרר ניצל את ההזדמנות הראשונה שלו כדי לשבור את ההגשה של דיוקוביץ' ולעלות ל-2:4 במערכה הראשונה. פדרר ניצל את השבירה כדי לקחת את הסט הראשון 3:6 תוך 24 דקות בלבד. "נולה" הגיב לכך מיד בפתיחת המערכה השנייה, עם שבירה שהעלתה אותו ל-0:2. הסטאטוס קוו נשמר עד לסיום המערכה כשפדרר לא מצליח לאתגר את ההגשה של הסרבי, בדרך ל-6:3 שלו.

המערכה השלישית התאפיינה ביכולת של דיוקוביץ' להציל הרבה נקודות שבירה עם הרבה קור רוח, בדרך ל-3:3 נטול שבירות. אבל במצב של 4:5 לפדרר, כאשר השווייצרי שוב השיג 2 נקודות שבירה, המזל כבר לא שיחק לידיים של דיוקוביץ'. המדורג 3 לקח את המערכה 4:6 וזינק לעמדה מצויינת בחצי הגמר.

"פד-אקס" לא נתן למומנטום לברוח ומיד במשחקון ההגשה הבא של דיוקוביץ' במערכה ה-4 הוא שבר אותו בקלות מפתיעה ועלה ל-0:2, בדרך ל-1:4 קל מהצפוי.  במשחקון העוקב הסרבי כבר עמד בפני נקודת שבירה, אבל נלחם בציפורניים ונחלץ מהמצב בכדי לצמק ל-4:2, רק כדי לאפשר ליריבו לעשות במהירות 2:5. המשחקון האחרון חשף חולשה מנטלית של נולה, ולאור התסכול הגדול שלו (שכלל שני צ'אלנג'ים רצופים), פדרר צחק כל הדרך אל ה-3:6 ואל גמר ווימבלדון.