אתלטיקה: סגנית האלופה האולימפית נתפסה על סמים

אתלטיקה: דריה פישצ'לניקובה הרוסייה צפויה לאבד את הכסף מלונדון. גם אלופת אירופה ב-800 מטרים נתפסה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.04.13 - 19:59
דריה פישצ'לניקובה. נתפסה על חם (gettyimages)
דריה פישצ'לניקובה. נתפסה על חם (gettyimages)
תחילת כתבהמיד לאחר המשחקים האולימפיים, נאדזיה אוסטאפצ'וק, הודפת כדור הברזל מבלארוס נתפסה על שימוש בחומרים אסורים ומדליית הזהב נשללה ממנה. היום (שלישי) נודע כי סגנית האלופה האולימפית בזריקת דיסקוס, דריה פישצ'לניקובה, נכשלה בבדיקת סמים ותאבד גם היא את המדליה האולימפית שלה.

בדמה של דריה פישצ'לניקובה נמצאו בחודש מאי שעבר שרידים של הסטרואיד האנאבולי אוקסנדרולון וכעת הושלמה הבדיקה החוזרת. פישצ'לניקובה הרוסייה אף התחרתה בלונדון תחת העננה הזו. עבורה גם מדובר בעבירה שניה של שימוש בחומרים אסורים ולכן הורחקה מכל פעילות ל-10 שנים, כך שהקריירה של האתלטית בת ה-27 הגיעה לסיום מוקדם, ובצדק.

אולם, דריה פישצ'לניקובה לא לבד. אל סגנית האלופה האולימפית שתעביר את מדליית הכסף שלה לסינית לי יאנגפנג, הצטרפה היום גם ילנה ארז'אקובה. אלופת אירופה ב-800 מטרים הורחקה לשנתיים מכל פעילות, לאחר שבגופה נמצאה רמה גבוהה וחריגה במיוחד של המוגלובין.

ההשעייה של ארז'אקובה החלה מעשית לפני שלושה חודשים והיא איבדה את כל התוצאות שהשיגה מאז יולי 2011. המשמעות? היא תאבד את מדליית הזהב שהשיגה באליפות אירופה בהלסינקי בשנה שעברה. לינסי שארפ הבריטית תקבל במקומה את מדליית הזהב.