הומופובית? איסינבייבה: פה זו רוסיה. גבר הולך עם אישה

הקופצת תמכה בחוקים נגד הקהילה הגאה בארצה: "אנחנו שונים משאר אירופה, כמו שאירופה שונה מאיתנו. אנחנו מחשיבים את עצמנו לאנשים נורמלים, ככה זה בהיסטוריה שלנו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.08.13 - 20:46
תחילת כתבהדווקא אחרי שזכתה לכמויות אהבה והערצה, שספק אם קיבלה לאורך כל הקריירה שלה, נדמה שילנה איסינבייבה מקלקלת את החגיגה. אלופת העולם בקפיצה במוט, מי שנחשבת לפנים של אליפות העולם שמתקיימת בימים אלה ברוסיה, סיפקה הערב (חמישי) התבטאויות שנויות במחלוקת כאשר תמכה בחוקים הומופוביים שנחקקו בארצה.

הטריגר לדברים שמיד יובאו כאן הם חוקים שהוצאו ביוני האחרון על ידי הממשלה הרוסית שפוגעים בזכויות הקהילה ההומו-לסבית ברוסיה. ההחלטה הזו גררה ביקורת רבה וגל הפגנות, ומחוץ למדינה היו כאלה שקראו להחרים את אולימפיאדות החורף שתיערך בשנה הבאה בסוצ'י. במהלך התחרויות הקופצות לגובה אמה גרין טרגרו צבעה את ציפורניה בצבעי דגל הגאווה כאות סולידריות, אך איסינבייבה לא אהבה את זה.

"זה חוסר כבוד למדינה שלנו", אמרה אלופת העולם בקפיצה במוט במסיבת עיתונאים שקיימה, "זה חוסר כבוד לאזרחים הרוסים. אולי אנחנו שונים מכל אירופה ושונים מאנשים במדינות אחרות. יש לנו את החוקים שלנו וכולם חייבים לכבד זאת. כשאנחנו הולכים למדינות אחרות אנו מנסים להתנהג על פי החוקים שלהם, לא מנסים לכפות את המנהגים שלנו עליהם".

"אנחנו מחשיבים את עצמנו לאנשים נורמלים", אמרה איסינבייבה בהסבר שספק אם יתקבל על ידי רבים, "אצלנו גברים חיים עם נשים. זה משהו שטבוע בהיסטוריה. אני מקווה שהמחאות לא יהרסו את משחקי החורף ברוסיה".