טעם של החמצה: עברי רביעית ב-100 מ' מעורב

הישראלית הייתה קרובה לפודיום באליפות אירופה. נבו וברנע העפילו לגמרים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.12.13 - 18:36
הביאה הרבה כבוד. עברי (gettyimages)
הביאה הרבה כבוד. עברי (gettyimages)
תחילת כתבה

אחרי שגל נבו זכה אמש במדליית הכסף ב-400 מטרים מעורב אישי, המשלחת הישראלית קיוותה לראות גם את עמית עברי על הפודיום באליפות אירופה בבריכות קצרות בהרנינג, שבדנמרק. השחיינית הבכירה הייתה קרובה לכך, אולם לבסוף סיימה במקום הרביעי בגמר ה-100 מטרים מעורב. עוד הערב (שבת), גל נבו וגיא ברנע עלו לגמרים אישיים שייערכו מחר, ביום הנעילה של האליפות.

100 מטרים מעורב אישי לנשים, גמר

עמית עברי פתחה מצוין ולאחר חמישים מטרים היא דורגה במקום השני אחרי קטינקה הושו ההונגרייה, ששלטה בסגנונות הפרפר והגב. אולם, בחלק של סגנון החזה, רוטה מייליוטיטה הליטאית ברחה לכולן וזה הספיק לה כדי לזכות גם בזהב. עברי נחלשה בחזה וירדה למקום הרביעי, בו סיימה לבסוף בזמן של 58.72 שניות. הושו לקחה את הכסף וסיבוהן-מארי אוקונור הבריטית זכתה בארד בזמן של 58.26 שניות.

100 מטרים מעורב אישי לגברים, חצי גמר

אחרי שזכה במדליית הכסף ב-400 מטרים מעורב וסיים שישי בגמר למחצית המרחק, העפיל הערב גל נבו לגמר השלישי שלו באליפות אירופה. השחיין הישראלי הבכיר עלה לגמר ה-100 מעורב אישי מהמקום התשיעי הכללי לאחר שעצר את השעון על 53.81 שניות. יש לציין כי המשחה הזה מתקיים רק בבריכות קצרות. הגמר השלישי של נבו בדנמרק ייערך מחר.

100 מטרים גב לגברים, חצי גמר

גיא ברנע, שלא הרשים במיוחד במשחה ל-50 מטרים גב, ינסה לתקן את הרושם במרחק הכפול. ברנע עלה לגמר מהמקום הרביעי במקצה שלו והשמיני בכללי, לאחר שעצר את השעון בחצי הגמר על 51.66 שניות, 54 מאיות מהשיא הישראלי. יונתן קופלב דורג במקום ה-15 ולא עלה לגמר, לאחר שקבע 52.20 שניות בחצי הגמר הראשון.