אל' אירופה בבריכות קצרות תישאר בישראל

התחרות נדחתה מינואר לדצמבר, אך לא תועתק. "הישג גדול במצב הנוכחי"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  03.08.14 - 16:02
טומרקין. גדולי השחיינים יגיעו לפה
טומרקין. גדולי השחיינים יגיעו לפה
תחילת כתבה

אליפות אירופה בשחייה בבריכות קצרות, שהייתה אמורה להיערך בחודש ינואר הקרוב בישראל, תידחה לחודש דצמבר בעקבות המצב הביטחוני, אבל ישראל לא איבדה את אירוח האליפות. הודעה על כך קיבל היום (ראשון) איגוד השחייה הישראלי.

ההחלטה על הדחייה התקבלה ע"י הנהלת איגוד השחייה האירופי, שהחליטה כי מעתה תיערך אליפות אירופה לבריכות קצרות אחת לשנתיים במקום אחת לשנה כפי שהיה עד כה. הסיבה המרכזית להחלטה היא לוח אירועי השחייה העולמיים, כאשר אליפות העולם לבריכות קצרות תיערך לשנתיים בכל שנה זוגית.

מדינות אירופיות רבות פנו וביקשו לארח את האליפות לאחר שהתבררה דחייתה, אך איגוד השחייה האירופאי החליט שישראל תזכה אוטומטית באירוח. האליפות תתקיים בין ה-2 ל-6 בדצמבר 2015, ותהיה אירוע יוקרתי וגדול יותר מאשר תוכנן מלכתחילה.

יו"ר איגוד השחייה הישראלי וחבר הנהלת איגוד האירופאי, נעם צבי, התייחס להחלטה: "המגמה של האיגוד האירופי היא להעצים את האירועים שהוא מארגן. מכיוון שבדצמבר 2015 מתקיימת בדוחא שבקטאר אליפות העולם, קיומה של אליפות אירופה חודש אח"כ יכול היה לפגוע בהתעניינות העולמית באירוע, ומכאן באה ההחלטה לקיים את אליפות אירופה אחת לשנתיים. בנוסף, האליפות במתכונתה החדשה תימשך חמישה ימים ולא ארבעה כבעבר".

"באיגוד האירופי מעריכים שיגיעו לישראל מעל 100 עיתונאים ועוד כ-16 צוותי טלוויזיה מאירופה, כשהתחרות תשודר ישירות ל-36 מדינות", הוסיף צבי, "ההערכה שכמות הצפיות בעולם של התחרות שתיערך ישראל תגיע ל-200 מיליון איש. לנו כישראלים מדובר בהישג גדול במיוחד שכן במצב הנוכחי, בו הספורט הישראלי רק סובל מביטול אירועים, מגיע אלינו האירוע הספורטיבי הגדול אי פעם. יש לנו שותפות מצויינת עם משרד התרבות והספורט, משרד התיירות ומכון וינגייט ונרים פה תחרות מדהימה".