הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צפו: מקום 7 לישראל בגמר אליפות העולם

נבחרת ישראל בשחייה אמנותית סיימה עם 83.7667 נק' בקומבו

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  20.07.19 - 17:17
תחילת כתבה

נבחרת ישראל בשחייה אמנותית סיימה היום (שבת) את השתתפותה באליפות העולם, עם גמר תחרות, בתרגיל הקומבינציה החופשית ("קומבו"), בו סיימה במקום השביעי, עם ניקוד של 83.7667 נקודות, שיפור של 0.13 נקודות לתוצאה שהשיגו במוקדמות. הציון של הנבחרת הישראלית בתרגיל שאינו אולימפי, הורכב מ-25.1 נקודות על הביצוע, 33.4667 נקודות על התרשמות אמנותית ו-25.2 נקודות על דרגת הקושי. הנבחרת שזכתה במדליית הזהב עם ציון של 98 נקודות והשלימה ניצחון תשיעי באליפות (מתוך עשר שחולקו). רוסיה זכתה במדליית הזהב, בכסף זכתה נבחרת סין ובארד נבחרת אוקראינה.

הבנות מסכמות אליפות היסטורית, בה רשמו שיפור ניכר של התוצאות בכל התרגילים ביחס לאליפות העולם הקודמת, העפילו לראשונה אי פעם לשני הגמרים בתרגילים האולימפיים (וסיימו במקום ה-12 בשניהם), כמו גם שני גמרים בתרגילי ההיילייט (מקום שישי) והקומבינציה החופשית (מקום שביעי). בנוסף, גם בנות הדואט מיצבו את עצמן בתוך 22 הנבחרות החזקות בעולם, דבר בעל חשיבות, שכן בסופו של דבר 22 נבחרות מעפילות למשחקים האולימפיים (יחד עם קווטות יבשתיות).

הנבחרת לכל אורך האליפות מורכבת ממאיה דורף, אלינה חלמסקי, עדן בלכר, אמילי גרין, ניקול נחשונוב, טלי אוסטרובסקי, שלי בובריצקי, גל ליטמן, אריאל נשיא ויעל פולקה ומודרכת על ידי המאמנות אנה טרס, סבטלנה בלכר ולריסה קונין. שלי בובריצקי אמרה בסיום: "באליפות העולם הזאת התעלינו על כל מה שאי פעם חשבנו שנשיג. לא דמיינתי שנוכל להיכנס ל-12 המדינות הכי חזקות בעולם. אני כל כך גאה בנבחרת שלנו על כל הדרך שעשינו ושברגע האמת הצלחנו לעשות את המקסימום שלנו".

המאמנת לריסה קונין הוסיפה: "אני מאוד גאה בתוצאות, שלא הגיעו סתם, עבדנו קשה מאוד בשנתיים האחרונות כדי להגיע לתוצאות האלו באליפות העולם. השתפרנו בכל האספקטים המקצועיים והארגוניים ואני מודה לכל מי שליווה אותנו לאורך כל הדרך, מהמשפחות של כולנו, דרך הצוות המקצועי, אנשי איגוד השחייה ובראש ובראשונה לשחייניות ולהוריהן, על ההקרבה והעבודה הקשה. אנחנו כולנו שואפים וחולמים שהתחלנו מסורת של גמרים של נבחרת ישראל באליפויות העולם והחלום הגדול הוא העפלה לאולימפיאדה".