נבחרת המיקס קבעה את הקריטריון לטוקיו

שברה שיא ישראלי באליפות העולם. טומרקין לא עלה לחצ הגמר ב-200 מטרים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.07.19 - 07:25
הישג נאה לנבחרת המיקס (באדיבות איגוד השחייה)
הישג נאה לנבחרת המיקס (באדיבות איגוד השחייה)
תחילת כתבה

המשלחת הישראלית פתחה את אליפות העולם בשחייה בגוואנגג'ו מצוין, אבל מאז היום הראשון לא הצליחה לשלוח נציג לגמר. גם הלילה (בין שלישי רביעי) מקצי המוקדמות בהם הסתיימו באכזבה למרות שנבחרת המיקס ל-4*100 מעורב קבעה שיא ישראלי.

יעקב טומרקין התמקד ב-200 מטרים מעורב אישי, אבל רשם אכזבה גדולה ואפילו לא העפיל לחצי הגמר של המשחה. השחיין הישראלי סיים בזמן רע של 2:00.97 דקות שמהווה את המקום ה-22 הכללי, הרחק מעבר למקום שמוביל לשלב הבא.

ומה עם נבחרת המיקס? אנדי מורז, אנסטסיה גורבנקו, איתי גולדפדן ותומר פרנקל קפצו למים בדרום קוריאה וסיימו במקום העשירי בזמן יפה של 3:48.06, אבל זה לא הספיק על מנת להשתחל לגמר. מדובר, כאמור, בשיא ישראלי שגם מהווה את הקריטריון למשחקים האולימפיים בטוקיו, אבל על מנת להגיע לשם כל השחיינים אמורים להשיג את הקריטריון במשחים האישיים, מה שעדיין לא קרה.

במשחה עצמו, גורבנקו קבעה תוצאה טובה מהשיא הישראלי ב-100 מטרים גב - 1:00.79 - אבל זו תוצאה שלא אושרה כשיא ישראלי משום שמדובר במקצה מיקס. כעת, נותרו לה שני משחים אישיים נוספים באליפות על מנת להשיג את הקריטריון למשחקים האולימפיים בטוקיו ותקווה לעשות זאת עד לסוף השבוע.

מירון חירותי התחרה במשחה ה-100 מטרים חופשי וסיים ראשון במקצה שלו, אבל זה הספיק למקום ה-38 הכללי בלבד. הישראלי עצר את השעון על 49.65 שניות, כמעט שניה יותר מהתוצאה ממנה מעפילים לשלב הבא.