הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בלכר ובובריצקי עלו לגמר אליפות אירופה

ציון שיא לצמד בשחייה אמנותית. מקום 13 לאריאל נשיא בסולו

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  11.05.21 - 19:08

אליפות אירופה בשחייה אמנותית נמשכה היום (שלישי) בדונה ארנה בבודפשט, עם רגע שיא לנבחרת ישראל. הדואט הישראלי, המורכב מעדן בלכר ושלי בובריצקי, העפיל לגמר התרגיל החופשי מהמקום השביעי, כאשר השיג ציון שיא של 85.4333, הגבוה ביותר שהשיג דואט ישראלי אי פעם בתרגיל זה. במוקדמות השתתפו 20 נבחרות, כאשר 12 הראשונות עלו לגמר. כמו כן, אריאל נשיא סיימה במקום ה-13 בגמר תרגיל הסולו הטכני.

עבור נשיא הייתה זו הופעת בכורה במעמד של גמר אליפות אירופה. השחיינית האמנותית בת ה-17, המתאמנת בנבחרת ישראל תחת המאמנות אנה טרס, לריסה קונין ו-ולריה אפרלבה, קיבלה 24 נקודות על הביצוע, 24.3 נקודות על התרשמות אמנותית ו-23.889 על אלמנטים.

בנוגע לדואט, הציון של השחייניות הישראליות, המודרכות על ידי המאמנות אנה טרס וסבטלנה בלכר, הורכב מ-25.2 על ביצוע, 34.5333 על התרשמות אמנותית, ו-25.7 נקודות על דרגת הקושי. מדובר בעלייה כוללת של 0.3 נקודות ביחס לציון השיא הקודם, אותו השיגו בתחרות הסבב העולמי, שנערך באותה בריכה בבודפשט לפני חודש בדיוק.

עבור הדואט, האליפות מהווה תחרות הכנה לקראת תחרות הקווליפיקציה האולימפית, שתיערך בחודש הבא בברצלונה. הגמר שלהן בתרגיל החופשי ייערך ביום שישי, כאשר עוד קודם בחמישי ישתתפו בגמר הדואט הטכני. מחר ייערך גמר הסולו החופשי, בהשתתפות פולינה פריקזצ'יקובה, וגמר התרגיל הקבוצתי הטכני.