הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פביאן שביעית בסבב העולמי, רודיטי 12

המשחים ל-10 ק"מ במים פתוחים הסתיימו בדרמה באילת

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  12.12.21 - 13:35
(צילום: יניב כהן, באדיבות איגוד השחייה)
(צילום: יניב כהן, באדיבות איגוד השחייה)

רגע השיא של הסבב העולמי במים פתוחים נערך היום (ראשון) באילת, עם המשחים ל-10 ק"מ, שהיו איכותיים במיוחד וכללו גם דרמה גדולה בסיום. מהזווית הישראלית, מי שדורגה ראשונה מבין הישראליות וזכתה בתואר אלופת ישראל היא אווה פביאן, שהגיעה במקום השביעי בזמן של 2:01:44.1 שעות, מתן רודיטי הוביל את הישראלים וזכה בתואר אלוף ישראל, עם המקום ה-12 הכללי בסבב בזמן של 1:50:00.6 שעות.

משחה הגברים היה מהיר במיוחד, כאשר גם הישראלים מתן רודיטי ועדו גל היו בדבוקה המובילה והצפופה. בהקפה האחרונה ברחו שני המדליסטים האולימפיים קדימה, הצרפתי מארק אוליבייה וההונגרי קריסטוף ראזובסקי. הקרב ביניהם היה כל כך צמוד, שצוות השיפוט נזקק לסיוע שיפוט המסך כדי להכריע שאוליבייה הוא זה שנגע ראשון בזמן של 1:49:13.2 שעות, ממש בקצה אצבעו לפני ההונגרי. ניקלאס פראך הגרמני השלים את תמונת הפודיום עם 1:49:16.7 שעות, בעוד עדו גל וזיו כהן השלימו את הפודיום הישראלי.

אצל הנשים היה משחה טקטי, כאשר רק ממש אחרי המצוף האחרונה החלה האלופה האולימפית הברזילאית אנה קוניה להפעיל מבערים וסיימה במקום הראשון בזמן של 2:01:36.6 שעות. אושאן קסיניול הצרפתייה הגיעה במקום השני, 1.4 שניות אחריה, וג'וליה גבריאלסקי האיטלקיה נגעה שלישית, שלוש עשיריות בלבד אחרי הצרפתייה. את תמונת הפודיום הישראלית השלימו אורין גבלן וגיא שלגל.

מתן רודיטי אמר בסיום: "היה לי לא הכי טוב, אני צריך להפיק לקחים מהמשחה וכבר מסתכל על התחרות הבאה בעוד ארבעה ימים באבו דאבי. הולך להיות לי רצף של כמה תחרויות שהן כולן ברמה עולמית, זה התחיל כאן, אחרי זה התחנה האחרונה של הסבב ואז 1,500 חופשי באליפות העולם בבריכות קצרות. אני צריך להתמודד עם זה, וזה סוג של אימון תחרות מאוד מאוד טוב להמשך ואני צריך ללמוד מזה הרבה, מהתחרויות הקרובות שיהיו לי. יש משהו מתוק בלהיות אלוף ישראל שוב, אבל אני הסתכלתי יותר על הפודיום העולמי ולא הייתי שם וזה קצת מאכזב, אבל לוקח הכל בפרופורציות".