פוטבול: ניו אינגלנד התעללה 19:49 בג'טס

עוד תצוגה של הפאטריוטס, ניצחון מספר 200 לבליצ'יק. 31:34 ליוסטון על דטרויט בהארכה בזכות ט"ד שערורייתי

מערכת אתר ערוץ הספורט  23.11.12 - 07:29
בריידי מדגים מה הוא עשה לג'טס (gettyimages)
בריידי מדגים מה הוא עשה לג'טס (gettyimages)
תחילת כתבה

מה האמריקנים צריכים יותר מפולקה הודו ביד אחת, פחית בירה ביד השנייה וערימה של שחקני פוטבול על המרקע? הלילה (בין חמישי לשישי) חגגו בארה"ב את חג ההודיה, שמסמל באופן מסורתי חגיגה של משחקי פוטבול, והם בהחלט לא איכזבו את מי שחמק משולחן האוכל וצפה במשחקים.

ניו יורק ג'טס (7:4) - ניו אינגלנד פאטריוטס (3:8) 49:19
כמה שהסילונים שונאים את הפאטס, השנה הם משחקים פוטבול חלש ביותר וזו הייתה עוד הזדמנות לטום בריידי ולהקתו להתפוצץ על המגרש. אחרי שהפאטריוטס הנחיתו 59 נקודות על אינדיאנפוליס בראשון, הפעם הם ממש נרגעו עם 49 "בלבד", רובם הגיעו בבליץ מטורף ברבע השני. טום בריידי חילק 3 טאצ'דאונים באוויר וביחד עם שני החזרות פאמבל רצופות לט"ד, במהרה ניו אינגלנד עלתה ליתרון 0:35. המחצית השנייה הייתה לראווה בלבד וביל בליצ'יק הפך למאמן השמיני בכל הזמנים שרושם 200 ניצחונות.

דטרויט ליונס (7:4) - יוסטון טקסנס (1:10) 34:31 בהארכה
זו הייתה הפעם התשיעית ברציפות שהליונס מפסידים במשחק המסורתי של חג ההודיה, אבל ספק אם הפסד כלשהו כאב כמו זה. המארחים הובילו בכל שלבי המשחק, אבל טעות נוראית (או חוק מטופש, תלוי איך אתם מסתכלים על זה) הוביל לטאצ'דאון של ג'סטין פורסט על 81 יארד. זה קרה כשהרץ של יוסטון כבר נפל לרצפה, אבל לא נשמעה שריקה והוא המשיך באין מפריע לאנדזון.

מאמן דטרויט ג'ים שוורץ זרק דגל צ'אלנג', אלא שהחוק החדש בליגה קובע שכל ט"ד נבדק בהילוך חוזר אוטומטית, לכן אסור היה לו לזרוק אותו. העונש - גם הבדיקה האוטומטית לא התקיימה והטאצ'דאון אושר. בהארכה שני הבועטים החטיאו הזדמנויות לנצח, אבל בניסיון השני שלו שיין גרהאם העניק לטקסנס ניצחון עשירי העונה בבעיטה מ-32 יארד. יום משוגע לשני הג'ונסונים - קלווין ג'ונסון סיים עם 140 יארד וט"ד, אנדרה ג'ונסון עם 188 אך בלי סקור.

דאלאס קאובויס (6:5) - וושינגטון רדסקינס (6:5) 38:31
למישוה עוד היו ספקות ש-RG3 הוא הדבר האמיתי? רוברט גריפין השלישי שיגר 4 ט"ד בפעם השנייה ברציפות במשחק שכבר חשבנו שהוא גמור במחצית, כשהסקינס הוליכו 3:28. טוני רומו ודז בראיינט הצליחו להתקרב עם שני שיתופי פעולה לט"ד, אבל זה היה מעט מדי ומאוחר מדי, והגנת וושינגטון הצליחה לעמוד בפרץ. גריפין סיים עם 311 יארד וגם איבוד אחד, רומו מסר 3 ט"ד ונחטף פעמיים כשהגיע ל-442 יארדים בלא פחות מ-62 ניסיונות מסירה.