"פרגי? לא אבקר את מי שנתן לי את ההזדמנות"

בקהאם הגיב באצילות לביקורת שהשמיע נגדו מנג'ר יונייטד האגדי, והוסיף קוריוז: "רציתי להציע שיאמן בקבוצה שאקים. עכשיו אני כבר לא בטוח שהוא יסכים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.10.13 - 12:04
תחילת כתבה

לאלכס פרגוסון היה הרבה מה לומר על דייויד בקהאם, בספר שהוציא לאור לאחרונה, זמן לא רב אחרי שפרש עטור תהילה מאימון ממנצ'סטר יונייטד. הוא ביקר את הרדיפה של בקס אחרי הפרסום, את חוסר הצניעות שלו וגם ההחלטה ללכת אחרי הכסף הגדול לחתום בלוס אנג'לס. ומה יש לבקהאם לענות על כל זה? כלום. הוא הסתפק בתשובה אצילית.

"אני לא מתכוון לשבת כאן ולהיות שלילי לגבי בן אדם שנתן לי את ההזדמנות לשחק עבור מנצ'סטר יונייטד, קבוצת נעוריי", שמר בקהאם על קלאסה בראיון בתכנית אירוח בה השתתף," פרגוסון האמין בי, והוא האמין בשאר החבר'ה הצעירים שגדלו יחד איתי".

כזכור, פרגוסון הקדיש חלק לא קטן בספרו לדייויד בקהאם, שמילא חלק חשוב בהצלחה הענקית של יונייטד ושל פרגי עצמו. למנג'ר היו רק רק מחמאות למה שעשה בקס על הדשא, אבל היו לו כאמור השגות בנוגע לדברים שעשה חוץ למגרש. "בדקה שבה שחקן יונייטד חושב שהוא יותר גדול מהמאמן, הוא חייב ללכת", כתב פרגוסון בספר, "דייויד חשב שהוא יותר גדול מאלכס פרגוסון, וזה היה הסוף שלו".

"דייויד היה השחקן היחיד שאימנתי שבחר להיות מפורסם, ושהפך את זה למשימה להיות ידוע מחוץ למגרש. לא הרגשתי בנוח עם האספקט הזה של חייו", הוסיף פרגוסון בספרו. לא מדובר בדברים שנעים לשמוע, אבל כאמור בקהאם שמע, החליט לכבד את המנג'ר הוותיק ולהבליג.

"אני מעורב ב-MLS ובהקמת קבוצה משלי, אני רוצה לבנות קבוצה שתשחק בליגה האמריקאית", סיפר בקהאם, וסיכם במשפט שגרם לו ולקהל לפרוץ בצחוק: "פרגוסון הוא אחד האנשים הראשונים שרציתי לפנות אליהם בנוגע לתפקיד המנג'ר, אבל אני לא כל כך בטוח עכשיו. אני לא בטוח שהוא יסכים".