מחול השדים: ואן חאל וקלופ מועמדים ליונייטד

מי יירש את מויס? אנגליה מוצפת בספקולציות: אפילו פרגוסון וקאנטונה הוזכרו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.04.14 - 10:45
יסכים לעזוב את דורטמונד? (GETTYIMAGES)
יסכים לעזוב את דורטמונד? (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

הדיו על מכתב הפיטורים של דייויד מויס עוד לא יבש, אבל מועדון בסדר גודל של מנצ'סטר יונייטד לא יכול להרשות לעצמו להישאר ללא מאמן לזמן רב, מה שאומר שקרב הירושה על המשרה הכי חמה בכדורגל העולמי נפתח רשמית. כנראה שאת האימונים של השדים האדומים עד סוף העונה יעביר ראיין גיגס. אבל מי יגיע לשם בקיץ? טוב ששאלתם.

רק לפני כשנה מויס מונה, אבל כבר הספקנו לשכוח את מחול השדים שהתנהל לפי ההודעה הרשמית על כך. עם סיומה של הקדנציה בת 27 השנים של פרגוסון קראנו ידיעות על זהות יורשו על בסיס יומי, כשפפ גווארדיולה, ז'וזה מוריניו, מרטין אוניל ועוד שורה ארוכה של מאמנים הוזכרו. כעת, כששני המאמנים בעלי הפרופיל הגבוה ביותר - גווארדיולה ומוריניו - כבר חתומים במקום אחר, המירוץ עוד יותר לוהט ובלתי צפוי.
 
תסמכו על סוכנויות ההימורים בממלכה שיעשו את עבודתן נאמנה ובמהרה, כך שכבר אחרי דקות ספורות מהיוודע דבר הפיטורים של מויס נוצרה לה רשימת המועמדים על פי סיכוייהם להתמנות לתפקיד. את הרשימה הזו מובילים מאמן דורטמונד, יורגן קלופ, ומאמן נבחרת הולנד לואיס ואן חאל, עם יחס של 1 ל-7 לכ"א. באופן מפתיע, השלישי הוא ראיין גיגס (1 ל-14) ואחריו, במפתיע לא פחות, אלכס פרגוסון בעצמו עם 1 ל-16.

מי עוד ברשימה? כמעט כל שם בכיר בעולם (על פי סדר כרונולוגי): דייגו סימאונה (1 ל-25); אנטוניו קונטה (1 ל-25); פפ גווארדיולה (1 ל-25); פאביו קאפלו (1 ל-33); פרנק דה בור (1 ל-33); ז'וזה מוריניו (1 ל-40); קרלו אנצ'לוטי (1 ל-40).

אבל באנגליה, כמו באנגליה, לא רק על המועמדים ההגיוניים ניתן להמר, כי אם כמה שיותר פרוע, יותר טוב. לכן נוצר יחס הימורים גם לכמה שמות די מופרכים, אבל גם עליהם ניתן להמר: גארי נוויל (1 ל-33); פיליפ נוויל (1 ל-40); אולה גונאר סולשיאר (1 ל-66); פול סקולס (1 ל-100); ואפילו, תחזיקו חזק - אריק קאנטונה (1 ל-250).

יורגן קלופ כבר הבהיר בראיון ל"גארדיאן": "מנצ'סטר יונייטד זה מועדון אדיר ואני מכיר היטב את האוהדים הנהדרים שלהם, אבל המחויבות שלי לבורוסיה דורטמונד ולקהל שלה בלתי שבירה".