גיגס הוצג כמנג'ר: נתתי לעצמי חוזה לחמש שנים

הוולשי: "היום הכי גאה שהיה לי ביונייטד". פרגי: "מטריד איך שמויס עזב"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.04.14 - 16:35
גיגס, מעכשיו הוא הבוס (gettyimages)
גיגס, מעכשיו הוא הבוס (gettyimages)
תחילת כתבה

דייויד מויס הוא כבר היסטוריה, עידן ראיין גיגס על הקווים נפתח. לפחות זמנית. הוולשי ערך מסיבת עיתונאים ראשונה כמנג'ר מנצ'סטר יונייטד, פיזר חיוכים לכל עבר וגם הציג את הצוות המקצועי שלו, שכולל את ניקי באט, פיל נוויל ופול סקולס, שהצטרף לחבורה באופן רשמי.

"זה הרגע הכי גאה בחיים שלי, היום הכי מרגש ב-26 השנים שלי במועדון", הודה גיגס. "אני גאה שאהיה המנג'ר בארבעת המשחקים האחרונים של העונה. המועדון היה חלק גדול מהחיים שלי מאז שאני בן 14. אני שמח, קצת מתרגש, אבל כמו שחקן כבר לא יכול לחכות למשחק בשבת".

"אני כבר לא יכול לחכות ברגע בו ניכנס לתוך אולד טראפורד, אני יודע שהמקום ירעד", העלה גיגס את רף הציפיות. "אמרתי לשחקנים: 'אני גאה בכם ויודעים מה אתם מסוגלים לתת. צאו למגרש והראו את זה. אני הולך ליהנות מזה ומקווה שבשבועיים וחצי הקרובים אחזיר את החיוכים לפנים של האנשים כאן".

"השחקנים נראו טוב מאוד באימונים השבוע, נראה שכולם נרגשים", סיפר הוולשי, שחשף כי השתחרר לחץ אחרי עזיבתו של דייויד מויס. זה היה שוק עבורי כשאד (וודוורד) אמר לי שדייויד עוזב ואז ביקש ממני להחליף אותו. זה היה שבוע מסחרר מבחינתי. אני רוצה להודות לדייויד שנתן לי את הצ'אנס הראשון לאמן".

אז מצפה לו בעתיד? "בדיוק נתתי לעצמי חוזה ל-5 שנים נוספות, ככה שאני מנצל את הכוח שלי כל עוד אני יכול", התבדח גיגס. "לא עשיתי הרבה השבוע, אבל אני עדיין מעורב גם כשחקן ואפילו הספקתי להתאמן קצת. אני רוצה שהשחקנים ישחקו עם תשוקה, מהירות, קצב אומץ ויראו יצירתיות". 

בינתיים, מאמן דורטמונד יורגן קלופ הכחיש שקיבל פניה ממנצ'סטר יונייטד וגם מאמן ריאל מדריד קרלו אנצ'לוטי הבהיר שבכוונתו "להישאר במועדון הטוב ביותר בעולם". סר אלכס פרגוסון, המנג'ר לשעבר והאיש שבחר במויס כיורשו, הביע חוסר שביעות רצון ממה שקרה לאחרונה באולד טראפורד: "הדרך בה מויס עזב מטרידה".

סוכנויות ההימורים הציבו את לואיס ואן חאל כפייבוריט לעמוד על הקווים בעונה הבאה, כאשר אחריו דורגו (לפי הסדר) קרלו אנצ'לוטי, ז'וזה מוריניו, ראיין גיגס, יורגן קלופ, דייגו סימאונה, אנטוניו קונטה ואלכס פרגוסון עצמו. אם תשימו פאונד על אפשרות שדייויד בקהאם או אריק קאנטונה ייבחרו, תרוויחו 500 במקרה שזה יקרה. קבלו טיפ, אסור לפסול אפשרות שלורן בלאן יחזור לאולד טראפורד.