"מנהיג אמיתי": באנגליה מהללים את ואן דייק

הבלם קבע מי יבעט את הכדור החופשי. סלאח בספק לברצלונה, פירמינו לא ישחק בגומלין חצי הגמר

מערכת אתר ערוץ הספורט  05.05.19 - 15:04
(getty, Robbie Jay Barratt - AMA)
(getty, Robbie Jay Barratt - AMA)
תחילת כתבה

אופוריית וירג'יל ואן דייק ממשיכה ברחבי התקשורת והרשתות החברתיות באנגליה. בלם ליברפול כבש את השער הראשון ב-2:3 הדרמטי על ניוקאסל, אך בעיקר ייזכר ממה שעשה שהוביל לשער הניצחון של דיבוק אוריגי לקראת הסיום. ההולנדי סימן בהוראה מתוך הרחבה לשרדן שאקירי לבעוט את הכדור החופשי שהביא לשער, במקום טרנט אלכסנדר-ארנולד.

באנגליה היללו את ואן דייק והציגו אותו בתור המנהיג האמיתי של הקבוצה. "זה משהו שמגדיר איזה מן בן אדם הוא, לא רק כשחקן כדורגל", אמר הפרשן ושחקן העבר, גארי נוויל. "זה היה סיכון גדול לעשות דבר כזה, אבל לא רואים בדרך כלל שחקנים שמפגינים מנהיגות בצורה כזאת".

ליברפול אמנם נשארה במרוץ האליפות לאחר הניצחון, אך על השמחה העיבה פציעתו של מוחמד סלאח שנפצע במהלך המחצית השנייה, וירד מהמגרש בדמעות כשהוא נישא על אלונקה. יורגן קלופ ניסה להרגיע את הרוחות בנוגע למצבו של הכוכב שלו, ובמסיבת העיתונאים לאחר המשחק, גילה שהמצרי לא נלקח לבית חולים: "סלאח היה בסדר, אבל אנחנו צריכים לחכות. הוא ישב בחדר ההלבשה וצפה במשחק".

האירוע התרחש בדקה ה-68, כשסלאח ניסה לעלות לכדור גובה יחד עם מרטין דוברבקה, אך שוער ניוקאסל נתקל בו חזק. המצרי נשאר שכוב על כק הדשא למשך דקות ארוכות, בסופן כאמור ירד מכר הדשא על אלונקה ובמקומו עלה מהספסל דיבוק אוריגי, שכבש את שער הניצחון.

למרות דבריו של קלופ, מצבו של הכוכב שהגיע ל-22 שערי ליגה עדיין לא ברור וספק גדול אם יוכל לשחק נגד ברצלונה ביום שלישי. יחד עם רוברטו פירמינו שלא נכלל היום בסגל, הדבר לא מבשר טובות עבור ליברפול, שצריכה למחוק פיגור של 3:0 באנפילד, משימה קשה במיוחד ללא שניים מהכלים ההתקפיים המובילים שלה.

לעומת מצבו של סלאח, שעשוי לחזור בזמן להתמודדות, המנג'ר הגרמני הודה שרוברטו פירמינו עדיין לא כשיר במאת האחוזים ולא ייקח חלק בגומלין חצי גמר ליגת האלופות מול ברצלונה. זאת, כמובן, על מנת לשמור אותו למשחק האחרון בפרמיירליג מול וולבס.

מי שהחליף את סלאח היה דיבוק אוריגי, שאמנם נחשב לשחקן ספסל, אבל סידר לליברפול ניצחון שני העונה עם שער ניצחון דרמטי נוסף. "הראינו את רוח הלחימה שלנו פעם נוספת. אני רק מנסה לעשות את מה שאני יכול ואני שמח לכבוש שערי ניצחון מאוחרים. אלו שלוש נקודות חשובות מאוד".

הדפס