הטיית משחק תמורת רולקס: החשד נגד פרגוסון

סוכן שחקנים טען ששילם בעבר למנג'ר האגדי של יונייטד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.10.19 - 09:42
תחילת כתבה

עם 38 תארים ב-26 שנותיו במנצ'סטר יונייטד, סר אלכס פרגוסון נחשב בעיניי רבים למנג'ר הגדול בכל הזמנים. עם זאת, נראה שדווקא שש שנים אחרי שפרש, בגיל 77, פרשה חדשה עלולה להשחיר את שמו. לפי דיווח ב"דיילי מירור", סוכן השחקנים ג'וזפה פליארה, שהואשם בשחיתות, התרברב בכך שהעניק למנג'ר הסקוטי שעון רולקס בשווי 30,000 ליש"ט, בתמורה להטיית משחק ליגת האלופות.

הטענות הושמעו בפני חבר המושבעים במהלך פתיחת המשפט השוחד של פליארה, יחד עם סוכן נוסף, דקס פרייס, ומי שהיה עוזר מאמן בבארנסלי, סקוט טומי. בנוסף נטען שפליארה בן ה-64 אף חשף ב-2016 בפני עיתונאי סמוי, שהתחזה לאיש עסקים, שפרגוסון עבד עם סוכנים כדי להרוויח כסף מעסקאות העברות שחקנים.

במהלך המשפט, אמר התובע בריאן אוניל אמר: "פליארה העלה את מה שאפשר לתאר כהתקפה חריפה על אלכס פרגוסון, והאשמתו בכך שקשר איתו קשר כדי להטות משחק בליגת האלופות בין יובנטוס, מועדון איתו פליארה מזוהה, ומנצ'סטר יונייטד, והסוכן הודה לו באמצעות שעון רולקס בשווי 30 אלף ליש"ט".

"פליארה האשים את פרגוסון בכך שקיבל כסף כחלק מהעברות שחקנים, וטען ששילם לפרגוסון בעבר", הוסיף התובע, שציין שהוא לא רוצה להשחיר את שמם של אנשים שלא נכחו במשפט. פליארה, אגב, מכחיש את ההאשמות כלפיו על מתן שוחד.