"לא ערכי המועדון שהכרתי": ליברפול תחת אש

שחקני עבר של הקבוצה תקפו את ההחלטה להוציא עובדים לחל"ת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.04.20 - 11:30
תחילת כתבה

ביקורת חריפה באנגליה כלפי ליברפול. אחרי שהפרמיירליג הודיעה שהעונה לא תחזור עד להודעה חדשה בעקבות מגיפת הקורונה, אלופת אירופה הוציאה את עובדיה שאינם שחקנים למקבילה האנגלית של חופשה ללא תשלום, והביקורות בעקבות המהלך לא איחרו להגיע.

משמעות ההחלטה של ליברפול היא שהעובדים שהוצאו לחל"ת יקבלו 80% משכרם מהמדינה, בעוד המועדון ייאלץ להשלים את 20% הנותרים. לרוב, מדובר בצעד מתבקש בעתות משבר עבור עסקים, אך כשמדובר במועדון שדיווח על רווח של 42 מיליון ליש"ט לפני מיסים ועל מחזור של 533 מיליון ליש"ט, הדבר התקבל הרבה פחות בהבנה.

בלם ליברפול בעבר ומי ששימש עשור כקפטן השני שלה וכיום פרשן טלוויזיה, ג'יימי קראגר, ביקר ברשתות החברתיות: "יורגן קלופ הראה חמלה כלפי כולם בתחילת המגיפה, שחקנים בכירים בפרמיירליג מקצצים בשכר. ואז כל הכבוד והמוניטין של המועדון יורדים לטימיון. זה עלוב".

גם קשר העבר של המועדון דיטמר האמאן התבטא נגד ההחלטה של המועדון: "החדשות שליברפול מנצלת את המצב הדהימו אותי. לא לזה נודעה התוכנית. זה נוגד את המוסר והערכים של המועדון שהכרתי".

חלוץ האדומים בעבר, סטן קולימור, הצטרף לביקורות: "אני לא מכיר אף אוהד של ליברפול שלא ייגעל מכך שהמועדון הוציא את העובדים שלו לחל"ת. זה פשוט שגוי. זה צעד שנועד כדי למנוע מעסקים קטנים לקרוס. לכל בעלים בליגה יש הרבה מזומן והוא מרוויח סכומים מרקיעי שחקים מהמועדון, אז למה שהבעלים לא יכניסו את היד לכיס?". העיתונאי האנגלי, פירס מורגן, תקף גם הוא את ליברפול: "בושה. הבעלים שלכם הוא מיליארדר אמריקאי. אתם לא אמור להשתמש בכסף של משלם המיסים הבריטי ככה. יורגן קלופ הסכים לדבר הזה?". יש לציין שליברפול היא לא המועדון הראשון בפרמיירליג שעושה את הצעד, וגם ניוקאסל, טוטנהאם, בורנמות' ונוריץ' כבר הוציאו את עובדיהן לחופשה ללא תשלום. כעת, יהיה מעניין לראות אם בעקבות הביקורות החריפות ההחלטה תשתנה.