אלכס פרגוסון: הפילוסופיה של המנג'ר במנצ'סטר יונייטד

האיפוק אחרי ניצחונות ("לימד להיות רובוטים") ואיך הגיב כששחקנים לא חתמו לקהל? פטריס אברה נזכר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.05.20 - 11:39
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

רבים באנגליה מחשיבים את אלכס פרגוסון בתור המנג'ר הטוב בהיסטוריה של הפרמייר ליג, הרבה בזכות רזומה ההישגים העצום שלו אבל גם בעיקר לנוכח הסגנון והפילוסופיה שהוא הטמיע במועדון האהוב עליו, מנצ'סטר יונייטד. היום (שני) פטריס אברה, מי ששיחק אצל השדים האדומים 8 וחצי עונות וחווה ממקור ראשון את הייחודיות של פרגי, חשף קצת פרטים מהאופי של המנג'ר.

האירוע הראשון שהמגן דיבר עליו היה המקרה בו פרגוסון רתח כאשר השחקנים לא חילקו חתימות לאוהדים ליד האוטובוס: "בכנות, לפני שעלינו על האוטובוס היינו מאד עייפים, והייתה כמות גדולה מאד של אוהדים. השחקנים אמרו שאין צורך לתת חתימות, אז עלינו ישר על האוטובוס כולנו. ואז הסתכלתי החוצה בחלון וראיתי את אלכס פרגוסון חותם לכולם. אני נשבע שלקח לו איזה 45 דקות לחתום לכולם, ואז אמרתי לחבר'ה האחרים: 'כשהבוס יעלה על האוטובוס, אנחנו גמורים'. הוא עלה והתחיל לצרוח עלינו: 'מה לעזאזל אתם חושבים שאתם עושים? האנשים האלה משלמים לכם את המשכורת. הם באים לראות אתכם. רדו לשם ותחתמו!'. וזה מה שעשינו".

אברה ניסה להסביר את המנטליות שהמנג'ר החדיר לשחקנים: "כשאתה משחק במנצ'סטר יונייטד, אתה לא משחק בשביל עצמך. זה נכון שאתה מפורסם כשאתה במועדון הזה, אבל אתה משחק בשביל האנשים האלה. צריך לכבד את המסורת, את הפילוסופיה, אסור לאכזב את האנשים האלה".

"פרגוסון לימד את כולנו להיות כמו רובוטים. אני לא חושב שהייתי בן אנוש כששיחקתי במנצ'סטר יונייטד. כשניצחנו משחקים, או כשעשיתי משהו טוב, לא הייתי מרוצה כל כך. כי בשבילי כל הדברים האלה היו נורמאליים. אני תמיד אמרתי שבמונאקו דידייה דשאן לימד אותי שלנצח זה חשוב, אבל פרגוסון לימד שלנצח זה דבר רגיל. אפילו אחרי ניצחונות מול קבוצות גדולות כמו ליברפול הוא היה אומר 'יפה מאד ילד'. הוא אף פעם לא צרח מהתלהבות, חוץ מאשר כשזכינו בליגת האלופות".