"עדיף מאוחר": ליברפול התנצלה בפני אברה

ב-9 שנים איחור. אקס יונייטד פרגן ונזכר בתקרית עם סוארס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.05.20 - 19:37
תחילת כתבה

היחסים בין ליברפול למנצ'סטר יונייטד תמיד היו ויהיו סוערים, זו המהות של היריבות הגדולה באנגליה, אבל עם זאת - המייטי רדס מצאו דרך להראות אנושיות ולהצטער על טעויות העבר. תשע שנים אחרי, המועדון התנצל בפני פטריס אברה, מגן השדים האדומים דאז, על התמיכה בלואיס סוארס למרות שהואשם בקריאות גזעניות כלפיו.

"בסופו של דבר הוא הורחק משמונה משחקים וקיבל קנס אדיר", שיחזר אברה, "אבל אני זוכר שליברפול לבשו חולצות 'תומכים בסוארס' לפני אחד המשחקים. הוא הואשם בקללות גזעניות והם תמכו בו. הייתי מבולבל ונסער, זה הפתיע אותי".

"שמונה שנים אחרי, ג'יימי קראגר התנצל והופתעתי", סיפר הצרפתי. "הוא אמר שהם עשו טעות גדולה באותו יום. כשזה קרה התאכזבתי מליברפול כמועדון כדורגל, אבל ההתנצלות ממש נגעה בי. עכשיו אכבד אותם. קיבלתי מייל מיו"ר המייטי רדס, טום וורנר, והוא ביקש סליחה על האירוע לפני תשע שנים. הוא הזמין אותי לליברפול, אם אצטרך משהו בעתיד. עדיף מאוחר מאשר אף פעם".

"עוד לא דיברתי על זה - אפילו בחרתי בסוארס לשחקן העונה", אמר אקס יונייטד, "יכולתי להעריך אותו על המגרש ולהכיר את האדם שהוא היה. זו הייתה תקופה מאוד קשה. לעולם לא אקרא לו גזען כי אני לא מכיר אותו. כששיחקנו בגמר ליגת האלופות לחצתי לו יד ודיברנו. אני אחד שסולח מהר".