ממלכת הפנטזיות: מי תזכה בג'יידון סאנצ'ו?

ליברפול, יונייטד, סיטי: המעקב בשיאו, דורטמונד לא מוותרת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.06.20 - 08:20
תחילת כתבה

חלק מהליגות החליטו לקחת ברייק קצר ולא לחזור לשחק, ואחרות דווקא היו נלהבות לשוב למגרשים - אבל כך או אחרת, כולן, ללא יוצאת מן הכלל, כבר נמצאות עמוק בתוך חלון ההעברות. המשמעות: כבר עכשיו ניתן לשים את האצבע על השחקנים שנשמע את שמם קצת יותר מהשאר בקיץ הקרוב, וג'יידון סאנצ'ו הוא אחד מהם. כעת, השאלה הנשאלת היא לאן?

דבר אחד ברור כבר עכשיו: אם סאנצ'ו, שכבש העונה 12 שערי ליגה ובישל עוד 14, יעזוב את דורטמונד - הוא ככל הנראה ישחק בליגה האנגלית. על פניו, כל האופציות פתוחות בפני היהלום הצעיר, אבל לא אם תשאלו את הצהובים-שחורים, שהציבו עבורו תג מחיר אסטרונומי - בטח בימים טרופים אלה - של כ-87 מיליון יורו.

המועמדת ששמה נשמע הכי הרבה עד כה, היא מנצ'סטר יונייטד. זה לא סוד שאולה גונאר סולשיאר מוכן לשים את מיטב כספו על הקיצוני המוכשר, ושיחות בין הצדדים כבר ערכות. על פי הדיווחים, יונייטד הייתה מוכנה לרדת מסאנצ'ו רק עבור שחקן אחד, אנסו פאטי מברצלונה. היא אף הציעה עבורו כ-100 מיליון יורו, אך נתקלה בסירוב ושבה לאופציית סאנצ'ו.

לצידה, או אפילו קצת לפניה על פי התקשורת הבריטית, נמצאת לא אחרת מאשר ליברפול. המייטירדס הציבו לעצמם למטרה להחתים את הכישרון הצעיר, והם אף מובילים במירוץ על פי 'סקיי ספורט'. הבעיה שניצבת בפני יורגן קלופ, היא בעיקר כלכלית, שכן הוא הבהיר שליברפול לא "תשתגע" עם הצעות ענק לפני שתמונת העונה הבאה תתבהר.

האופציה השלישית, והחדשה מכולן, היא מנצ'סטר סיטי. על פי דיווח של ה-'סאן' הבריטי, סאנצ'ו עצמו אכן שוקל חזר לסיטי, שמסתמנת כמו אחת הבודדות שיכולה לשלם עבורו, אך רק אם פפ גווארדיולה אכן יגלה עניין. הבעיה: עדיין לא ברור אם סיטי תוכל לשחק בליגת האלופות הודות להשעייה שחטפה מאופ"א. כמובן שיש לסאנ'צו אופציות נוספות על השולחן, כאשר גם שמה של צ'לסי, שמפזרת כספים לאחרונה, הוזכר.

אחרונה חביבה במירוץ, היא, איך לא, דורטמונד. אם תשאלו את הגרמנים, השאיפה היא כמובן להשאיר את היהלום בשורותיה לעונה נוספת. "אין חדש בנושא", אמר מנהל דורטמונד, סבסטיאן קהל, לפני מספר ימים. "דנו איתו על כמה נושאים בשבועות האחרונים, הסברנו הכל. כרגע אנחנו עובדים תחת ההנחה שג'יידון יהיה שחקן ברוסיה דורטמונד בעונה הבאה".