הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

למפארד: "היינו עצלנים. זה מה שהגיע לנו"

מנג'ר צ'לסי רתח אחרי ההפסד בדרבי. ארטטה: "הקלה גדולה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.12.20 - 23:15
(GETTY)
(GETTY)

פרנק למפארד היה עצבני מאוד אחרי ההפסד 3:1 של צ'לסי לארסנל בדרבי הלונדוני הערב (שבת). מנג'ר הבלוז ביקר את שחקניו, כשהוא משתמש במילים קשות כמו עצלות, אי עמידה בדברים בסיסיים והרוח הכללית היא: ככה לא ניגשים למשחק מול יריבה שאין לה מה להפסיד, בטח לא בדרבי הלונדוני.

"לא היינו טובים מספיק", אמר למפארד, שהסביר בפשטות: "במחצית הראשונה לא היינו טובים מספיק וגם בשנייה. כשאתה תוקף כמו שאנחנו היינו, זה לא עניין של מזל. השחקנים שנכנסו כנראה היו צריכים לפתוח"

אני לוקח אחריות כלפי חוץ, אבל השחקנים צריך גם לקחת אחריות. המסר היה ברור, זה משחק מסוכן בשבילנו. קבוצה עם הגב לקיר, דרבי לונדוני. אנחנו מחפשים מקום שני והיריבה מסובכת בתחתית. היינו צריך לפעול בהתאם".

"היינו צריך לעשות להם חיים קשים ולא לאפשר להם לשחק. קיבלנו מה שהגיע לנו. היינו עצלנים וזה עלה לנו בפנדל, העצלות שלנו עלתה לנו גם בבעיטה חופשית שהובילה לגול. אני מאוד מאוכזב מהמחצית הראשונה שלנו. זה כדורגל בסיסי ולא עניין טקטי. או שאתה רוצה לרוץ ולתת ספרינט, או שאתה רוצה לעשות צחוק".

פרנק למפארד אמנם סיים את הערב מאוכזב, אך בצד השני של העיר, כבר רגילים לאכזבות הללו, אותה ארסנל פוגשת שבוע אחר שבוע. מיקל ארטטה סוף סוף יכול היה לחייך אחרי הניצחון החשוב, גם עבור קבוצתו וגם עבור המקום שלו על הקווים של התותחנים. אחרי ההתמודדות הוא סיפר: "היינו מאוכזבים מאוד מהתוצאות האחרונות. השחקנים והאוהדים סובלים. לנצח את צ'לסי באמירויות בבוקסינג דיי ובדרך שעשינו את זה, היה לנו חשוב. אני מקווה שזו תהיה נקודת מפנה עבורנו. אני יודע שאנחנו יכולים לשחק ברמה הזאת, אבל נצטרך להמשיך עם היכולת הזאת".

"תחושת הקלה גדולה. הכל הלך נגדנו, הרבה שחקנים הורחקו, פציעות, קורונה. היינו חסרי מזל ביותר מדי משחקים. כבר הגעתי למחשבה מה אנחנו צריכים לעשות כדי לנצח משחק כדורגל? כשקיבלנו את הפנדל אמרתי: טוב זה כבר לא הגיוני. אז כן זו תחושת הקלה גדולה ואני שמח שהצלחנו לשמח את האוהדים".