הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

היעד הבא של סולומון? הכירו את פולהאם

מהקשר הישראלי, דרך העסקאות עם ליברפול ועד המאבק על ה-11

רועי ויינברג
רועי ויינברג  12.04.22 - 17:47

בדרך ליעד חדש. דווח היום (שלישי) ב"דיילי טלגרף" על כך שפולהאם ושחטאר דונייצק מנהלות משא ומתן בקשר להחתמת מנור סולומון, שעשוי להגיע בקיץ הקרוב תמורת 7 מיליון פאונד, כ-8.4 מיליון יורו.

אותה פולהאם בדרך חזרה לליגה האנגלית הראשונה. זה לא מצב חדש מבחינת הקבוצה: אם אכן תעלה אז זאת תהיה הפעם השלישית ב-5 העונות האחרונות, כאשר בשני המקרים היא ירדה בסופו של דבר לצ'מפיונשיפ.

השנה, בשונה מהעונות הקודמות בהן עלתה, פולהאם היא הקבוצה הטובה ביותר בצ'מפיונשיפ. הלונדונים במקום הראשון בליגה האנגלית השנייה עם 83 נקודות, מרחק עשר מבורנמות' ו-14 מהאדרספילד במקום השלישי. שתי הראשונות עולות באופן אוטומטי, וכאשר נותרו לרוב הקבוצות בין 5 ל-6 מחזורים לסיום העונה נראה שעלייתה של פולהאם, מעשית, מובטחת.

במשך שנים הקבוצה ידועה כאחת שמפתחת כישרונות צעירים. פאביו קרבאלו עבר מהקבוצה היישר לליברפול, בעוד ראיין ססניון נרכש ע"י טוטנהאם מיד לאחר הפסדם בליגת האלופות. גם הארווי אליוט עשה את הדרך מפולהאם לליברפול בעבר, ויש קשר טוב בין שני המועדונים.

סולומון למעשה צפוי להגיע כמחליפו של פאביו קרבאליו, קשר מרכזי. בכנפיים של פולהאם יש מספר שחקנים בולטים, כמו איוון קרבאליו, ניסקנס קבאנו והארי ווילסון שהגיע מליברפול. טרם ברור מי יהיו כלל השחקנים של פולהאם. בעונת העלייה הקודמת לליגה האנגלית, הקבוצה שמרה על רוב הסגל הקיים אך ירדה בסופו של דבר. 

בעונה הנוכחית מאמן את פולהאם מרקו סילבה, לשעבר מאמן ווטפורד, אברטון וספורטינג ליסבון. סילבה מאמין בכדורגל התקפי ובהתקפה שמבוססת בעיקר על הווינגרים, שמשחקת בין שני שחקני הכנף ומאפשרת להם לשחק בפנים. אליוט וססניון שימשו כשחקני כנף לפני הגעתם לקבוצות גדולות יותר.

פולהאם עומדת לקבל סכום כסף משמעותי בעקבות העלייה. היא צפויה לעלות לפרמייר ליג, ואם אכן תעלה מהמקום הראשון היא תקבל סכום הקרוב לכ-200 מיליון פאונד. סכום זה יכול לאפשר לה להחתים שחקנים רבים, בעוד סולומון צפוי לעבור תמורת כ-7 מיליון פאונד בלבד.

סלבישה יוקאנוביץ', אקס מכבי תל אביב, שימש בעבר כמאמן פולהאם. מי ששיחק בנוער של הקבוצה הוא עומרי אלטמן, שהתייחס בעבר לתקופתו אצל הלונדונים: "בחרתי בפולהאם כי רציתי לגור בלונדון. ההתבגרות שם פיתחה אותי כשחקן והשפיעה על הכדורגל שלי, היא סייעה לי להתפתח כאדם". אלטמן לא שיחק בקבוצה הבוגרת.