הלם במכבי, אך לא צפוי זעזוע. אוחיון: "ביישנו את הסמל"

הצהובים מתקשים לאסוף את השברים אחרי הדרבי. ההנהלה לא מתכננת שינוי בצוות המקצועי, אולם ייערכו שיחות אישיות עם השחקנים. הגארד: "שיחקנו בלי לב אתמול, לא הגענו למשחק"

רועי גלדסטון  19.11.13 - 09:44
תחילת כתבה

הלם במכבי תל אביב לאחר ההפסד בדרבי, 78:65 להפועל ת"א בהדר יוסף. התדהמה לא נובעת רק מההפסד, אלא מהעובדה ששוב קבוצה שתקציבה הוא בערך עשירית מתקציב הצהובים מנצחת כמעט בכל אספקט מקצועי שקיים.

הפועל ת"א מסרה 17 אסיסטים מול 11 של מכבי, איבדה 12 כדורים בעוד הצהובים איבדו 19 וגם שלטה בצבע וקלעה באחוזים טובים יותר ממכבי, רצה יותר למתפרצות ולמעשה הובילה לאורך כל הדקות במשחק שהגיע לה לנצח בו.

אין ספק שמעמדו של דייויד בלאט נפגע בעקבות ההפסד, אך בהנהלה לא מתכננים לעשות שינויים כרגע בעקבות התוצאה. בהנהלה שברו במהלך הלילה את הראש כדי להבין כיצד קבוצה כל כך מוכשרת ויקרה יכולה להיראות כך, ועוד בפעם השלישית ב-7 משחקי ליגה.

במכבי יבדקו את הנושא בשיחות פנימיות בימים הקרובים על מנת לראות האם המאמן אשם במצב, השחקנים או אולי שילוב של השניים. בקבוצה לא מרגישים שיש צורך בזעזוע כולשהו, אבל הסבלנות בקרב ראשי ההנהלה מתחילה לפקוע.

הדרך של שחקני מכבי מחדר ההלבשה, שהיה סגור דקות ארוכות, לאוטובוס הייתה ארוכה. הדרך מהדר יוסף להיכל נוקיה, נסיעה שנעשתה בליווי משטרתי, הייתה ארוכה עוד יותר. דני פדרמן ושמעון מזרחי היו נציגי ההנהלה במשחק, כאשר לאחר שהשחקנים עלו לאוטובוס פדרמן החליף כמה מילים עם ניקולה וויצ'יץ' ופנה לדרכו. שמעון מזרחי תפס את הספסל הראשון לבדו, בעוד השחקנים התכנסו בתוך עצמם במושבים האחוריים, כשפניהם עמוק בתוך מסכי הטלפונים הסלולריים.

יוגב אוחיון, שקלע 2 נקודות ב-13 דקות בלבד על הפרקט, אמר לאתר ערוץ הספורט: "התחושה לא נעימה. ביישנו את מה שאנחנו לובשים, את הסמל. אנחנו מרגישים רע, שיחקנו בלי לב. הפועל עלו עלינו בכל פרמטר".

"אין לי סיבה למה שקרה חוץ מזה שלא באנו לשחק", הוסיף הרכז. "אני לא יודע אם זה קשור לאולם, התוצאה אך ורק באחריותנו. הדרך בה שיחקנו בערב הזה צריך לבדוק טוב איך באים למשחקים האלה, במיוחד ברמת החשיבות הזאת".

"לא חשבתי שאני אגיע אחרי הפסד כואב", המשיך הרכז שקנה היום את טבעת הנישואים שלו, "יש ביום חמישי משחק וננסה לגרום לאוהדים לשמוח. קצת קשה להתרגש אחרי אתמול. אני מתנצל על מה שקרה, אנחנו יודעים שדרבי זה דרבי".

העובדה שיובל נעימי, שלראשונה לקח חלק במשחק רשמי עם הקבוצה רק בשבת האחרונה, שיחק בדרבי 23 דקות מדגימה את אחת הבעיות של בלאט במציאת פתרונות לסיטואציה אליה נקלע. תחת אפקט ההפסד מכבי כבר התחילה להתכונן למשחק היורוליג מול קוצ'ה לבוראל ויטוריה, שייערך ביום חמישי בהיכל.