"פניה ישירות למאמנים היא חציית הקו האדום"

במנהלת זועמים על יו"ר איגוד השופטים: "החשש שלו מהמשובים לא ברור לנו"

רועי גלדסטון  30.01.14 - 12:39
מעניין היכן יסתיימו חילוקי הדעות
מעניין היכן יסתיימו חילוקי הדעות
תחילת כתבהחילוקי הדעות בין איגוד השופטים למנהלת הליגה נמשכים. אחרי שבמנהלת הודיעו שיבקשו המאמנים למלא משובים על השופטים, יו"ר איגוד השופטים, ראובן וירובניק, שלח מכתב לכל המאמנים בליגה ובו ביקש שלא יקחו חלק ביוזמה. היום (חמישי) כבר הגיעה תגובת המנהלת למכתב של וירובניק, וקשה לנחש היכן כל הסיפור יסתיים.

"איגוד השופטים נחשף לתהליך מסוכן מצד מנהלת הליגה להתערבות מקצועית בתחום שיפוט הכדורסל, תחום מקצועי בו אין לאיש במנהלת הידע והניסיון לעסוק בו", טען וירובניק. המנהלת השיבה: ""לא היתה ולא תהיה שום כוונה להתערב בעניינים מקצועיים בשיפוט. המנהלת  מברכת על ההצעה של יו"ר איגוד השופטים ותוכניתו לשיתוף פעולה עתידי בין השופטים למאמנים ועל הרצון החדש והמשמח  אנחנו שמחים שלאיגוד השופטים יש רצון לפתיחות, שקיפות ולדו שיח מקצועי, ושהצפת הבעיות על פני השטח גרמה לאיגוד להבין שדרכו עד כה גרמה רק נזק לשופטים ולליגה כולה".

"קיבלנו הודעה מיו"ר איגוד השופטים כי אין בכוונתו לערוך מפגש מפגש בין יושבי ראש קבוצות הליגה, המאמנים והשופטים, כפי שסוכם תחילה וממכתבו עולה חשש מתוצאות המשוב, חשש שאינו מובן לנו. משוב השופטים נהוג גם ביורוליג והוא לא בודק את מקצועיות השופט בהחלטה זו או אחרת אלא שם דגש על התנהלות השופט, והתקשורת הבין אישית שלו מול המאמנים ויושבי ראש הקבוצות. פנייתו של יו"ר איגוד השופטים ישירות למאמני הליגה היא חציית קו אדום,  לא ברור מדוע איגוד השופטים מתערב בנושא פנימי של מנהלת הליגה. אנו כמנהלת  מעוניינים בדיאלוג עם הנהלת איגוד השופטים ולא עם השופטים עצמם.  היינו מצפים גם כי  איגוד השופטים יתנהל בדיאלוג מול הנהלת הליגה ולא מול המאמנים עצמם או יושבי ראש הקבוצות, כפי שנעשה בתקופה האחרונה".