הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

התכנית של חלוץ: וירובניק וביטון יסיימו את תפקידם בקיץ

אחרי מינויו של אדלשטיין למאמן הנבחרת, יו"ר האיגוד יודיע על מהפכה ויורה למצוא מחליפים ליו"ר איגוד השופטים ולמשבץ. הסיבה: חוסר שביעות רצון שלו מהתנהלותם של השניים, והחשד ליחס מפלה לכאורה של שופטים

רועי גלדסטון  05.03.14 - 09:35
חלוץ רוצה לעשות ניקיון באיגוד השופטים (איגוד הכדורסל)
חלוץ רוצה לעשות ניקיון באיגוד השופטים (איגוד הכדורסל)
תחילת כתבה

לאחר אישור מינויו של אדלשטיין לתפקיד מאמן נבחרת ישראל, יו"ר האיגוד דני חלוץ כבר פונה לתכנית הבאה ומתכנן להציב דרישה לפיה יו"ר איגוד השופטים ראובן וירובניק והמשבץ משה ביטון, שפרש משיפוט פעיל רק לאחרונה, יסיימו את תפקידם בסיום העונה ולא ימשיכו לעבוד באיגוד.

חלוץ בדק בשבועות האחרונים בצורה מקיפה מאוד את נושא השופטים וגילה, לטענתו, חולי רב. היו"ר הגיע למסקנה שיש "קליקה" שמנהלת את איגוד השופטים ועושה איפה ואיפה בין השופטים. כך, למשל, שופט א' מקבל כ-20 שיבוצים, בעוד שופט ב' שנמצא באותו הדרג מקבל 38 שיבוצים. חלוץ טוען כי לכאורה קיימת העדפת מקורבים באיגוד, ולכן ידרוש לרענן את העומדים בראשו.

חלוץ מאמין כי וירובניק לא עמד כלל בהבטחתו לעבוד בשקיפות מול המנהלת והקבוצות, וכי הוא מתעלם מהפניות שלהם. "חלוץ מדבר על אנרכיה באיגוד השופטים", אמר גורם באיגוד לאתר ערוץ הספורט. "שופטים מדברים עם בעלי קבוצות, שופט שטעה מול קבוצה מסוימת מקבל שוב שיבוץ לשפוט אותה, ומכאן שדברים נעשים ברשלנות או בכוונה".

חלוץ קיבל מיו"ר המנהלת שמואל פרנקל את הגיבוי להעלות את הנושא בישיבת ההנהלה והשניים ישרו קו בעניין מבעוד מועד, אבל בעקבות הדיון הסוער העלאת הנושא נדחתה. כאמור, חלוץ לא מרוצה מניהול איגוד השופטים ומעוניין בהקמת ועדת איתור לתפקיד יו"ר האיגוד הבא, ועדה שחלוץ עצמו לא יהיה חבר בה. וירובניק הוא יו"ר האיגוד הראשון שהיה שופט בעברו, ולא מן הנמנע שהיו"ר הבא יהיה מישהו שיאותר מבחוץ, ללא עבר כשופט. ועם זאת, השופט ירון זריף הוא אחד המועמדים לתפקיד.